To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ale książka! – „Bezcenny” Miłoszewskiego

Ale książka! – „Bezcenny” Miłoszewskiego

Właśnie ukazał się „Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego, jego poprzednia powieść „Bezcenny” cieszy się nieustającą popularnością wśród czytelników Książnicy Karkonoskiej.

Czy „Portret Młodzieńca” Rafaela Santi, jeden z najcenniejszych obrazów kolekcji Czartoryskich, na którego od prawie siedemdziesięciu lat czeka pusta rama w krakowskim muzeum, zaginął bezpowrotnie, czy może spoczywa na dnie sejfu tajemniczego kolekcjonera, który pod osłoną nocy napawa się jego urokiem? Zygmunt Miłoszewski porzucił (na jakiś czas) prokuratora Teodora Szackiego, aby, niczym legendarny Pan Samochodzik, wraz ze swoimi ekscentrycznymi bohaterami dać porwać się przygodzie, której szaleństwo zdaje się nie mieć końca. Z biegłością wytrawnego artysty cyrkowego żongluje motywami literatury popularnej, ale przede wszystkim dzieli się z nami wiedzą na temat wojennej grabieży dzieł sztuki. Brawurowe pościgi, niespodziewane zwroty akcji, intrygujące sekrety, dramatyczne ucieczki - czyli autor „Uwikłania” i „Ziarna prawdy” na tropie bezcennego skarbu i jednej z największych powojennych tajemnic.

(KH)


Zapraszamy do lektury: Z. Miłoszewski „Bezcenny”, wyd. W.A.B., 2013. Książka jest dostępna w Wypożyczalni Głównej, Filiach nr 3,4,5,8 Książnicy Karkonoskiej.

Szczerze polecam,
Halina Szyl, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szklarskiej Porębie