To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ale książka! – „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”

Ale książka! – „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”

Wojciech Jagielski obserwował i opisał pięćdziesiąt trzy wojny! Jego żona spędziła kilka miesięcy w klinice stresu bojowego, choć nigdy na wojnie nie była. Pasja, która pochłania życie…

On - sławny reporter, który zawsze jest tam, gdzie skierowane są oczy całego świata. Ona nie wierzy w szczęśliwe zakończenie i spodziewa się najgorszego. Mijają lata. Jego książki zdobywają międzynarodowe uznanie, przybywa prestiżowych nagród. Jej czekanie, samotność, rozpacz przybierają rozmiary szaleństwa. Przepięknie napisana, boleśnie szczera, przejmująca opowieść Grażyny Jagielskiej o małżeństwie z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym - Wojciechem Jagielskim, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jak czujemy się dziś, znając cenę za pasjonującą lekturę relacji z miejsc objętych światowymi konfliktami: Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Ugandy?

(KH)

 

Zapraszamy do lektury: G. Jagielska „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”, wyd. Znak, 2013, a także: „Anioły jedzą trzy razy dziennie: 147 dni w psychiatryku”, wyd. Znak, 2014. Obie książki są dostępne w Wypożyczalni Głównej, Filiach nr 5,8 Książnicy Karkonoskiej.

Gorąco polecam
Patrycja Badecka, psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy