To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wybierz Superkierowcę - czas na głosowanie!

Wybierz Superkierowcę - czas na głosowanie!

Zapraszamy do głosowania na superkierowcę – za pomocą sms bądź kuponu konkursowego.
 

Na kuponie możemy wpisywać nazwisko kierowcy bądź jego konkursowy numer. Nie ma ograniczeń co do ilości głosów wysłanych przez jednego czytelnika. Głosowanie potrwa do 5 grudnia. SMS wysyłamy na numer 7255 o treści: kierowca(numer przypisany danemu kierowcy) czyli np.kierowca35. Wielkość liter w treści SMS nie ma znaczenia, między słowem kierowca a jego numerem nie stosujemy spacji. Koszt jednego SMS to 2,46 zł brutto. Głosowanie potrwa do 5 grudnia włącznie.

Lista kandydatów jest już zamknięta.

Plebiscyt przeprowadzamy przy współpracy z MZK. Patronat nad nim objęli włodarze miasta: prezydent Marcin Zawiła oraz zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

 

Oto wszyscy kandydaci:

Józef Stoppel - sms: kierowca1

Kierowca MZK od 10 lat. Najbardziej lubi jeździć trasami 9, 2 i 15, ponieważ częściowo wiodą drogami poza miastem. Zawsze stara się być uśmiechnięty i życzliwy wobec pasażerów. Przez wszystkie lata pracy nie było na niego ani jednej skargi.

 

 

 

 

Przemysław Pochmara - sms: kierowca2

Kierowca MZK od 14 lat. Mówi, że nigdy nie miał swojej pracy dosyć. Najbardziej lubi wozić dzieci, którym czasami, na pętli autobusowej, demonstruje działanie autobusowych komputerów. Miły i zawsze skupiony na pracy.

 

 

 

 

Ryszard Jagieła - sms: kierowca3
Kierowca MZK od 21 lat. Mówi, że już jako dziecko marzył o pracy kierowcy autobusowego. Najbardziej lubi obsługiwać linie 6 i 26, bo bardzo lubi jeździć ulicami miasta. Zgłaszająca osoba chwaliła go za to, że chętnie pomaga niepełnosprawnym.

 

 

 

 

Radosław Wójtowicz - sms: kierowca4
Kierowca MZK od 12 lat. Jako że najbardziej lubi kierować autobusem w terenie górskim, najchętniej jeździ na liniach nr 4 i 15. Uśmiechnięty, czasami lubi pożartować. Zawsze jednak jeździ bezpiecznie i tę jego cechę uwypuklił zgłaszający jego kandydaturę Czytelnik.

 

 

Sławomir Galos - sms: kierowca5
Kierowca MZK od 18 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami na trasach górskich: do Zachełmia, Sosnówki, Przesieki… Nie przeszkadza mu w bezpiecznym kierowaniu najcięższa zima. Pasażerowie chwalą go także za uśmiech i życzliwość.

 

 

 

 

Jarosław Andarało - sms: kierowca6
Kierowca MZK od 11 lat. Najbardziej lubi jeździć na liniach nr 2 i 9, ponieważ dobrze mu się jeździ w terenie miejskim. „Z nim zawsze można spokojnie i w miłej atmosferze dojechać do celu” - napisała zgłaszająca jego kandydaturę Czytelniczka.

 

 

 

 

Łukasz Jarząbek - sms: kierowca7
Kierowca MZK od 3 lat. Najbardziej lubi jeździć autobusami linii 6 i 7, czyli po mieście. Nic więc dziwnego, że kieruje zazwyczaj hybrydą. Wzbudza ona nadal wielkie zainteresowanie pasażerów, a on chętnie im mówi o jej zaletach. Uśmiechnięty; wzbudza zaufanie, a w czasie jazdy daje poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

Stanisław Ogrodowczyk - sms: kierowca8
Kierowca MZK od 2 lat. Twierdzi, że przyjemność sprawia mu jazda na wszystkich liniach, ale najbardzej lubi 6 grudnia kierować autobusem „Tesco”. Przebiera się wówczas za Św. Mikołaja i rozdaje dzieciom cukierki.

 

 

 

 

 

Wojciech Maksymowicz - sms: kierowca9
Kierowca MZK od 10 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami kursującymi na liniach 4 i 15, szczególnie zimą. „Jeździ spokojnie i zawsze jest elegancki” - napisał zgłaszający jego kandydaturę Czytelnik.

 

 

 

 

Bogusław Kulczycki - sms: kierowca10
Kierowca MZK od 20 lat. Preferuje kierowanie autobusami na najbardziej chyba miejskich liniach - 6 i 7. Dwukrotnie ratował w czasie jazdy życie. Pierwszy raz, gdy w autobusie pasażer doznał zawału serca. Reanimował go 12 minut - aż do przyjazdu karetki pogotowia. Drugi raz w Komarnie, gdy zauważył leżącego w rowie motocyklistę przygniecionego motocyklem. Opatrzył go i wezwał pogotowie ratunkowe.
 

 

 

 

Mirosław Czarnecki – sms:kierowca11

Kierowca MZK z najdłuższym stażem. Na różnych liniach przewozi pasażerów już od 36 lat. Lubi dłuższe trasy do Piechowic i Gruszkowa. Uhonorowany wszystkimi odznaczeniami resortowymi. Otrzymał brązową, srebrną i złotą odznakę „Wzorowy kierowca” oraz tytuł z dyplomem „Zasłużony pracownik MZK”.
 

 

 

 

 

 

Grzegorz Wójcik – sms:kierowca12

Kierowca MZK od czterech miesięcy. Lubi jeździć dużymi trzyosiowymi pojazdami Volvo na 150 miejsc. Zgłaszająca kandydaturę pani Małgosia napisała, że ten kierowca zawsze jest miły i wyrozumiały dla starszych osób, które guzdrają się przy wysiadaniu i wsiadaniu. Wcześniej pan Grzegorz przez 14 lat z Siedlęcina autobusem MZK dojeżdżał do pracy w Jeleniej Górze.
 

 

 

 

 

Krzysztof Kostrzewski – sms:kierowca13

Kierowca MZK od 3 lat. Z wykształcenia technik weterynarii. Pasażerowie chwalą go za spokojną i bezpieczną jazdę oraz za uśmiech. Od czerwca 2016 roku kieruje hybrydowym, ekologicznym i cichym MAN-em, o którego zaletach może długo opowiadać. Jeździ na liniach nr 6, 7 i 26.

 

 

 

 

Roland Olszak – sms:kierowca14
Kierowca MZK od 10 lat. Lubi kierować autobusami wszystkich linii, ale najbardziej 6 i 7. Mówi, że pasażerowie są na ogół bardzo mili, a on stara się im tylko odwzajemnić.

 

 

 

 

 

 

Piotr Bubin – sms:kierowca15
Kierowca MZK od 16 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 9, ponieważ linia ta wiedzie przez tereny bardzo urozmaicone krajobrazowo. W pracy swojej najbardziej ceni spokój oraz zadowolenie pasażerów.

 

 

 

 

 

Ryszard Rafalski – sms:kierowca16
Kierowca MZK od 11 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami linii nr 17 i 21. Prowadzą one przez tereny miejskie; „wokół komina”. Jazda po Jeleniej Górze sprawia mu wiele satysfakcji. Jako osoba towarzyska świetnie dogaduje się z pasażerami.

 

 

 

 

 

Cezary Szymański – sms:kierowca17
Kierowca MZK od 7 lat. najbardziej lubi kierować autobusami linii 4 i 15. Mówi, że korzystają z nich wyjątkowo sympatyczni pasażerowie. W pracy szczególnie ceni sobie kontakt z ludźmi.

 

 

 

 

 

 

Mariusz Rafalski – sms:kierowca18
Kierowca MZK od półtora roku. Lubi kierować autobusami wszystkich linii. Nie pod tym względem swojej faworytki. twierdzi, że najważniejsze dla niego jest bezpieczeństwo pasażerów, a „przekleństwem” są piraci drogowi.

 

 

 

 

 

Andrzej Talar - sms:kierowca19
Kierowca MZK od 2 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami kursującymi na linii nr 33. najśmieszniejsza sytuacja? Kiedyś pasażer wysiadając powiedział mu: Dobrze pan jeździ! Podkreśla, że w MZK pracuje mu się bardzo dobrze, a prace swoją lubi.

 

 

 

 

 

Dariusz Obiała – sms:kierowca20
Kierowca MZK od 24 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 7 i 17. Kierowcą autobusów chciał zostać już w dzieciństwie. Praca z ludźmi sprawia mu wielką przyjemność.

 

 

 

 

 

 

Waldemar Grzech – sms:kierowca21
Kierowca MZK od 33 lat. Najchętniej kieruje autobusami kursującymi na linii nr 2. Nigdy nie został ukarany mandatem.

 

 

 

 

 

 

 

Rafał Wojtasiak - sms:kierowca22
Kierowca MZK od pół roku. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 3. W pracy podoba mu się kontakt z pasażerami oraz możliwość prowadzenia autobusu.

 

 

 

 

 

 

Czesław Grzywna – sms:kierowc23
Kierowca MZK od 23 lat. Kiedyś najbardziej lubił kierować autobusami po terenach górskich, teraz najlepiej czuje się, jeżdżąc na trasie linii 6 i 7. W swojej pracy lubi to, że każdego dnia jest ona inna, bo inne panują na drogach warunki i inni podróżują pasażerowie.

 

 

 

Andrzej Miedziak – sms:kierowca24
Kierowca MZK od 18 lat. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 2 i 9. W swojej pracy ceni kontakt z ludźmi i to, że może im pomagać.

 

 

 

 

 

Tadeusz Felicki – sms:kierowca25
Kierowca MZK od 20 lat. Mówi, że lubi jeździć na wszystkich liniach i nie ma swojej ulubionej. W pracy najbardziej jest zadowolony, gdy zadowoleni są pasażerowie. W tym roku otrzymał Złotą Odznakę Kierowcy.