To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
lipca 26, 2017

Sprzeczka podczas imprezy alkoholowej w mieszkaniu na ulicy Jaśkiewicza, w Lwówku Śląskim była najprawdopodobniej przyczyną zabójstwa uczestniczącego w niej 66-letniego mężczyzny przez jedno z pozostałych dwojga biesiadników.

lipca 17, 2017

Na Lecie Agatowym w LWówku Śląskim pijany mężczyzna zasnął pod ciężarówką. Ruszające auto zmiażdżyło mu miednicę.

lipca 18, 2015

Do niedzieli potrwa w Lwówku Śląskim jedna z 30 topowych imprez mineralogicznych świata. XVIII Lwóweckie Lato Agatowe rozpoczęło się w piątek od otwarcia Międzynarodowej Giełdy Minerałów i Wyrobów Jubilerskich i wystaw „Minerały Maroka”, fotografii „Marokańskie agaty” oraz konkursowych kolekcji mineralogicznych. Była też uroczysta celebra walońska, parada poszukiwaczy skarbów i pierwsze koncerty.

grudnia 18, 2012

Gorąco zapraszamy na tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne. Ideą tego pięknego wydarzenia jest wprowadzenie prawdziwie świątecznego ducha w czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

listopada 5, 2012

Pierwsze miasto w Europie nazwało swoją ulicę na cześć stolicy powiatu lwóweckiego. Ulica Lwówka Śląskiego powstała nie w Polsce, a w Czechach, dokładniew Chrastavie. Jej uroczyste otwarcie z udziałem władz miało miejsce kilka dni temu.
 

listopada 4, 2012

Niecodziennym poświęceniem wykazał się 26-latek z Gryfowa Śląskiego, który w obawie przed wykryciem u niego amfetaminy przez policję połknął 30 jej porcji.

października 20, 2012

Ceremoniałem walońskim rozpoczął się w piątkowy wieczór VI Lwówecki Sejmik Mineralogiczny. Pierwszy dzień dorocznego spotkania kolekcjonerów, znawców i poszukiwaczy skarbów natury zdominowało podsumowanie tegorocznego XV Lwóweckiego Lata Agatowego i oficjalna inauguracja przygotowań do przyszłorocznej edycji tej imprezy.

października 15, 2012

W najbliższy piątek, 19 października, rozpoczyna się VI Lwówecki Sejmik Mineralogiczny. Środowiskowe spotkanie kolekcjonerów, poszukiwaczy, znawców i miłośników minerałów trwać będzie trzy dni.

sierpnia 23, 2012

Jest niewielki, ale jednak przełom w sprawie pociągów relacji Lubań – Węgliniec i Jelenia Góra – Lwówek Śląski po wczorajszej konferencji przedstawicieli starostwa powiatowego w Lubaniu z urzędem marszałkowskim, PKP PLK i obrońcami tych linii. Co udało się osiągnąć?

sierpnia 2, 2012

- Od wczoraj nie kursują  pociągi na trasie Lubań Śląski-Węgliniec. Odciętych od świata jest tysiące mieszkańców z pobliskich miejscowości, przez które przejeżdżał tabor - poinformował nas Grzegorz Oleś z Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, który walczy o przywrócenie połączenia i zabiega o to, by to samo nie spotkało linię Jelenia Góra - Lwówek Śląski.

lipca 23, 2012

Tragiczny w skutkach był wczorajszy pożar mieszkania w Lwówku śląskim. W płomieniach zginął mężczyzna, jego żona z objawami zaczadzenia trafiła do szpitala.

stycznia 8, 2012

Wczoraj o godzinie 17 w restauracji Pod Czarnym Krukiem w Lwówku Śląskim odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków Ruchu Palikota. Partia chce w powiecie lwóweckim stworzyć swoje struktury.