lipca 12, 2021 02:15 po południu

Na olimpiadę wysyłamy 428 osób, w tym 215 zawodników, którzy wezmą udział w 138 konkurencjach. Kto ma największe szanse na powrót z medalem na szyi?

lipca 11, 2021 12:26 po południu

Kolejne lockdowny wprowadzane od początku pandemii spowodowały, że część polskich firm wpadła w kłopoty finansowe. Jedną z najbardziej dotkniętych obostrzeniami, była branża fitness. Reprezentujący ją przedsiębiorcy chcą ustalenia odpowiedzialności za wyrządzone szkody. 150 osób z ok. 450 klubów złożyło pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa.

lipca 10, 2021 04:15 po południu

W dniu 11 lipca 2021 r. w godz. 11:45 - 16:00 odbędzie się XII Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn w kolarstwie szosowym.

lipca 1, 2021 03:54 po południu

Wychowankowie Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate kontynuują serię sukcesów w krajowych zawodach. W otwartym turnieju Ziemi Lubuskiej w Iłowej w swoich kategoriach wiekowo – wagowych, w konkurencji kumite (walka) i kata (formy) wywalczyli aż 17 medali trzech kolorów.

czerwca 30, 2021 09:51 po południu

Jeleniogórscy piłkarze KS Karkonosze wywalczyli dzisiaj (30 czerwca) awans do III ligi. Mecz na stadionie przy ulicy Złotniczej z Lechią Dzierżoniów mógł przyprawić kibiców o zawał serca. O wyniku zadecydowały rzuty karne 4:3 dla Karkonoszy (sześć serii). Bramkarza Lechii Dominika Spaleniaka pokonali kolejno Paweł Niemienionek, Szymon Sołtysiak i Kacper Sutor. Gola na wagę awansu zdobył junior z rocznika 2002 Łukasz Ranecki. Jeleniogórskich kibiców ogarnął szał radości. Mamy III ligę!

czerwca 28, 2021 12:42 po południu

Przez trzy dni (25- 27 czerwca 2021 r.), w hali kowarskiej „Jedynki” w otwartych mistrzostwach dzieci i młodzieży w karate shotokan w trzydziestu kategoriach startowych rywalizowało 101 dziewcząt i chłopców. Wręczono im 122 medale trzech kolorów i 30 pucharów.

czerwca 24, 2021 10:47 przed południem

Po ogromnym sukcesie serialu „Gambit królowej” szachy wychodzą z cienia. Tym bardziej miło jest odnotować sukces młodej jeleniogórzanki Katarzyny Tkacz, która została szkolną mistrzynią Polski w szachach dziewcząt do lat 11.

czerwca 23, 2021 12:00 po południu

Tylko zwycięstwo ze Szwecją czy także remis? Jakie szanse na dalszą grę w Euro 2020 ma polska reprezentacja?

czerwca 22, 2021 10:36 przed południem

Aż dziesięć medali, w tym dziewięć złotych, zdobyli reprezentanci Jeleniogórskiego Klubu Oyama w turnieju o puchar burmistrza Andrychowa. W konkurencji kumite rywalizowało ponad dwustu zawodników i zawodniczek. Z turnieju o puchar burmistrza Józefowa koło Warszawy karatecy z JKO przywieźli trzy krążki: dwa złote i brązowy.

czerwca 21, 2021 10:36 przed południem

W dniach 28 i 30 czerwca 2021 roku odbędą się piłkarskie mecze barażowe o III ligę. Dziś w samo południe Komisja Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej dokona losowania gospodarza pierwszego spotkania. W dwumeczu zagrają mistrzowie IV ligi grupy zachodniej MKS Karkonosze Jelenia Góra i grupy wschodniej Lechia Dzierżoniów. Obie drużyny prawo udziału w rywalizacji o wyższą ligę zapewniły sobie przed zakończeniem czwartoligowej rywalizacji.

czerwca 20, 2021 11:58 przed południem

W sobotę na bosku w cieplickim Parku Norweskim piłkarze Victorii Jelenia Góra fetowali awans do klasy okręgowej. Mecz z zespołem Czarni Przedwojów zakończył się zwycięstwem jeleniogórzan 4:0. Bramki: 16 minuta Julian Rudnicki, 37 minuta Sebastian Kocot, 68 minuta Adrian Roskowiński oraz 78 minuta ponownie Julian Rudnicki.

czerwca 17, 2021 10:15 przed południem

Piotr Kozyra, były koszykarz Sudetów i Spartakusa Jelenia Góra zginął w tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce wczoraj, 16 czerwca na drodze S8 w okolicy Modlicy.

czerwca 14, 2021 02:50 po południu

Grają o chwałę i sławę, o zapisanie się na kartach historii, ale i o bardzo duże pieniądze.

czerwca 11, 2021 11:59 przed południem

Znany i popularny w sportowym środowisku Jeleniej Góry wieloletni trener koszykówki kobiet z I ligi i drużyn młodzieżowych, prezes MKS MOS Karkonosze, Jerzy Gadzimski pilnie potrzebuje finansowej pomocy i wsparcia. Cukrzycowa choroba sprawiła, że konieczna okazała się amputacja lewej nogi.