To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Żarty się skończyły. Branża fitness pozwała rząd i ministra zdrowia

Fot.: iStock

Kolejne lockdowny wprowadzane od początku pandemii spowodowały, że część polskich firm wpadła w kłopoty finansowe. Jedną z najbardziej dotkniętych obostrzeniami, była branża fitness. Reprezentujący ją przedsiębiorcy chcą ustalenia odpowiedzialności za wyrządzone szkody. 150 osób z ok. 450 klubów złożyło pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa.

Musieli zamknąć biznes

Jak informuje Rzeczpospolita, przedsiębiorcy z branży fitness, którzy w wyniku wprowadzanych przez rząd obostrzeń zostali narażeni na straty finansowe, porozumieli się w tej sprawie i wspólnie złożyli pozew przeciwko Skarbowi Państwa. 150 reprezentantów ok. 450 klubów fitness chce, aby sąd ustalił, kto ponosi odpowiedzialność za ich straty. Krajowy Rejestr Długów, już na początku roku podawał, że siłownie, centra fitness oraz trenerzy wygenerowali łącznie ponad czternastomilionowe zadłużenie.

Pozew staje się faktem

Szkody wyrządzone za niezgodne z prawem działania oraz zaniechanie przy wykonywaniu władzy w związku ze stanem epidemii, to według przedstawicieli branży fitness powód, dla którego władze powinny ponieść odpowiedzialność. Swoje postulaty rzeczona grupa podpiera konstytucyjnym zapisem, że wprowadzone ograniczenia mogły nastąpić jedynie w drodze ustawy. Natomiast zamknięcie klubów na podstawie rozporządzeń, według przedsiębiorców było bezprawne. W czwartek sprawa przeciwko rządowi i ministrowi zdrowia trafiła do sądu.   „W ocenie autorów pozwu ingerencję państwa w prawo do prowadzenia działalności gospodarczej można porównać do czasowego wywłaszczenia przedsiębiorców, co samo w sobie powinno uzasadniać odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa.”- czytamy na łamach rp.pl.

Nie będzie łatwo

Przedstawiciele branży mają świadomość, że takie pozwy nie są powszechne i nie ma żadnej gwarancji, że sąd stanie po ich stronie. Działając wspólnie, domagają się jedynie ustalenia odpowiedzialności za straty. Dopiero na tej podstawie, chcą składać w późniejszym czasie indywidualne sprawy o odszkodowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na wydane niedawno orzeczenie Sądu Najwyższego dot. mężczyzn biorących udział w strajku kobiet. Mieli zostać ukarani za uczestnictwo w nielegalnym zgromadzeniu. W ich sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich. W uzasadnieniu SN czytamy, że „zakaz ten [zgromadzeń] został wprowadzony bez należytej podstawy prawnej – w drodze rozporządzenia – zamiast ustawy oraz wbrew regulacjom zawartym w art. 57 i art. 31 ust. 3 Konstytucji RP.”

Mężczyźni zostali uniewinnieni, natomiast stanowisko Sądu Najwyższego wydaje się potwierdzać słuszność postulatów branży fitness, która również kwestionuje podstawę prawną do wykonywania działalności.

Komentarze (19)

Zjednoczcie się i dajcie pisiorom po dupie.Pozdro.

Gościu gówn o wiesz w nogach śpisz i nażarłeś się fejtniusów i żygasz nimi w dzień i noc i koniec dla ciebie jest marny pajacu czerwony krzyżaku prusaku niemiecki faszysto czarno-czerwo-żółty. Jesteś ofiarą oglądania TVN-TELEWIZJI NIEMIECKIEJ i nienawiści.
Niech fitnes zwróci się do chińskiego rządu a od pis wara ???.

Czy jest tu już ten baran PiS. Bolszewik. Czekista?

Wystarczy że ty jesteś.

Naucz się historii najnowszej Polski bo masz pałę za nieuctwo i wiedzę mniej niż "0".

Pull up, pull up, terrain ahead!

Idioci!

Bo branża nie wie że mamy pandemie.Wina Rządu.

Zróbcie statystyki ilu zmarło z tych co chodzili do kościołów, a ilu z tych którym siłownie i fitnesy zamknęli. Kościół to zło największe w każdym rankingu.

Gościu gówn o wiesz w nogach śpisz i nażarłeś się fejtniusów i żygasz nimi w dzień i noc i koniec dla ciebie jest marny pajacu czerwony krzyżaku prusaku niemiecki faszysto czarno-czerwo-żółty. Ty jesteś chodzący diabłem borutą z podwójnym ogonem i rogami w tułku.
Urodziłeś się i umrzesz jak czyste zło i pusty zwierzak bez wiary i sumienia oraz szacunku do istoty człowieczeństwa.

Kościoły były głównym epicentrum dla rozsiewania wirusa. Pazerność księży sięga dalej niż zdrowy rozsądek, dlatego pozwolili na te gromadzenie się ludzi z największej grupy ryzyka. Wiara w fałszywego, żydowskiego boga jest odpowiedzialna za śmierć większości osób, którzy zmarli na koronę i cierpienie tych, którzy ledwo przeżyli. Druga sprawa, nie masz wrażenia jako Słowianin, że coś jest nie tak, że przemocą kazano ci czcić jako boga obrzezanego żyda ??

A gdyby Jezus wyglądał jak Bruce Lee ? I z krzyża zerkał na ciebie małymi skośnymi oczkami ? Albo był czarnym jak smoła Nigeryjczykiem ? Może wtedy łatwiej było by ci zrozumieć, że robią cię w trombę ?

Dobre. Szalom!

Ciekawe statystyki. W UK ilość zakażeń wśród zaszczepionych rośnie a wśród niezaszczepionych spada. Naturalna odporność o wiele lepiej chroni przed covidem niż szczepionki.

LINK: http://

No i widzisz rasowe czystszy najczystszy wolaczku. Mniej wiary wiedzej wiedzy i nauki. Tobie tumanie nawet wklejenie linku nie wyszło. Szalom rasowy panie.

Cisza po stronie narodowo socjalistycznej pisbolszewickiej władzy i jej propagandy o rocznicy straszliwej zbrodni w Jedwabnem , dokonanej przez najbardzirj rasowych polskich Polaków na swych sąsiadach żydowskich Polakach, wskazuje, jak straszliwa degradacja moralna nastąpiła w Polsce w ostatnich latach. Endecja górą. Nazizm tryumfuje w małym i dużym pałacu na polecenie małego kulawego hitlera z bunkra na Żoliborzu.

Koniec końców żydzi to na tyle paskudny naród, czy też grupa religijna, że nie mając własnego kraju zamieszkują cudze i są w pewnym momencie z każdego przeganiani. Poza tym finansowali I i II WŚ, także ..

pięknie