To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Może jeszcze nie „królowa”, ale...

Fot.: Facebook Jerzy Łużniak

Po ogromnym sukcesie serialu „Gambit królowej” szachy wychodzą z cienia. Tym bardziej miło jest odnotować sukces młodej jeleniogórzanki Katarzyny Tkacz, która została szkolną mistrzynią Polski w szachach dziewcząt do lat 11.

Zawody odbyły się w Pokrzywnej na Opolszczyźnie. Zdolną szachistkę wczoraj, 23 czerwca, goszczono w jeleniogórskich ratuszu. Prezydent miasta Jerzy Łużniak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Chadżym wręczyli Kasi list gratulacyjny, drobne upominki oraz czek. Jaka kwota została wypisana na czeku, tego oficjalnie nie wiemy, ale wszystko widać ma załączonym zdjęciu.

Jak pisze prezydent miasta Jerzy Łużniak na swoim facebookowym profilu: „Kasia jest bardzo wesołą dziewczynką o wszechstronnych zainteresowaniach. Nie tylko gra w szachy, ale i chodzi do szkoły muzycznej (gra na pianinie), tańczy jazz. W szkole jej ulubionym przedmiotem jest – a jakże – matematyka. 11-latka chętnie opowiadała o szachowych pojedynkach, teraz przygotowuje się do kolejnych zawodów, międzynarodowego turnieju szachowego w Łazach.”

Komentarze (1)

Ogólnopolski Strajk Kobiet otrzyma dzisiaj, 24 czerwca, Nagrodę Wrocławia. Rozpoczęła się już uroczysta sesja w ratuszu.