To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
października 17, 2020 07:15 przed południem

Po blisko rocznej kompleksowej rewitalizacji, 16 października 2020 roku, oficjalnie został oddany do użytku Rynek we Wleniu. Koszt inwestycji w zabytkowym centrum miasta wyniósł dziesięć milionów złotych, w tym udział własny beneficjenta - Gminy Wleń, tylko 500 tysięcy złotych. Roboty sfinansowano z Funduszy Unii Europejskiej.

kwietnia 22, 2020 11:51 przed południem

Tereny byłych Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Skarbków" w Mirsku to obecnie najatrakcyjniejsze miejsce do inwestowania w tej gminie. Samorząd przejął je od syndyka masy upadłościowej, a od 2014 r. inwestorzy mogą rozpoczynać tam swoją działalność na preferencyjnych warunkach. To wtedy, po dwóch latach starań, Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu obszaru Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. W Mirsku, jako tereny inwestycyjne, wyznaczono 5,8 ha dogodnie zlokalizowanych gruntów. Władze gminy zamierzają zintensyfikować starania o pozyskanie inwestorów.

stycznia 31, 2020 07:34 po południu

W mysłakowickiej restauracji „Chata ze Wsią” w piątek, 31 stycznia, odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne powiatu jeleniogórskiego. Funkcję gospodarzy pełnili starosta Krzysztof Wiśniewski i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta. Uroczystość zakończył toast za pomyślność powiatu w 2020 roku oraz poczęstunek.

stycznia 19, 2020 01:12 przed południem

Kilkaset osób uczestniczyło w tradycyjnym koncercie noworocznym zorganizowanym 18 stycznia 2020 roku we Lwówku Śląskim. Podczas sobotniej imprezy w hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2 wręczono trzy tytuły Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz cztery tytuły Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski. W artystycznej części wieczoru wystąpił znany romski zespół Don Wasyla.

października 4, 2019 11:08 po południu

Już po raz dwudziesty drugi w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Zgodnie z tradycją impreza co roku jest organizowana w innej miejscowości. W piątkowy wieczór, 4 października, gestorów karkonoskiej turystyki i gości zaproszono do restauracji „Pałac na Wodzie” w Staniszowie. W siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy 2019 Starosty Jeleniogórskiego.  

września 29, 2019 12:37 po południu

Historyczną nazwali uczestnicy wczorajszą (28 września) sesję jeleniogórskiej rady miejskiej. Powody były dwa. Odbyła się w wyremontowanym, po prawie 100 latach, budynku Teatru im. Cypriana Kamila Norwida i uhonorowano na niej ludzi zasłużonych dla Jeleniej Góry.

września 12, 2019 10:01 po południu

Najlepsi polscy lekkoatleci, skoczek o tyczce Piotr Lisek, kulomiot Konrad Bukowiecki i dyskobol Piotr Małachowski startowali w mini mityngu Karpacz Athletics Open 2019. Gwiazdy światowego i europejskiego sportu uświetniły w czwartek, 12 września, oficjalne otwarcie miejskiego stadionu im. Ireny Szewińskiej. Nowy obiekt uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kategorii VA.

września 6, 2019 04:46 po południu

Dziesięciogodzinne święto smaku, zapachu i rękodzieła. Święto tego, co w Karkonoszach, Górach Izerskich i nieopodal mamy najlepszego. Aż 91 zadowolonych wystawców z polskiej i czeskiej strony gór, 48 z produktami lokalnymi i 43 z rękodziełem. Tysiące klientów na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. „Karkonoskie Jelonki” za najlepsze wyroby: spożywczy i karkonoski. Kulinarne show i specjały w „Bitwie na Smaki”. Tak najkrócej można opisać 17. Wystawę Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

stycznia 30, 2019 10:32 po południu

Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe zorganizowało tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Lista gości zaproszonych do restauracji „Chata za Wsią” w Mysłakowicach była długa. Podczas środowego spotkania podsumowano powiatowe dokonania roku 2018, przedstawiono plany rozwoju i priorytety inwestycyjne na najbliższą przyszłość oraz wzniesiono toast za pomyślność regionu. Jedną z najważniejszych wiadomości, jakie przekazano gościom była taż, że wkrótce powiat jeleniogórski zmieni nazwę na powiat karkonoski.

grudnia 17, 2018 05:01 po południu

Nieporównywalnie lepsze warunki będą mieli pacjenci leczący się na choroby nowotworowe z Jeleniej Góry i okolic. W poniedziałek, 17 grudnia, w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej otwarto nowy, większy od poprzedniego, oddział onkologiczny.

listopada 21, 2018 12:44 po południu

– Chcę, żeby mieszkańcy poczuli się gospodarzami tego miasta – deklarowała tuż po oficjalnym zaprzysiężeniu Elżbieta Zakrzewska, nowa burmistrz Kowar. Na inauguracyjnej sesji rady wybrano też przewodniczącego – został nim Maciej Michella.

października 5, 2018 11:16 po południu

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

września 2, 2018 09:55 po południu

Po raz pierwszy w swojej historii miasto na Kwisą było gospodarzem Dożynek Wojewódzkich, czyli największego w regionie święta plonów nazywanego też świętem życia. Dożynkowe chleby wręczyli starościna Magdalena Sawicka z Rząsin i starosta Tomasz Krawczyk z Wieży.

marca 3, 2018 08:56 przed południem

Bolków ma pomysł, jak zagospodarować dawny kościół ewangelicki. Ma w nim powstać galeria historyczno – artystyczna. Zrobiono właśnie pierwszy ruch: są środki finansowe na remont, ruszyła procedura wyłonienia Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Finał prac przewidziano na koniec 2019 roku.