To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Toast za powiat jeleniogórski

Toast za powiat jeleniogórski

W mysłakowickiej restauracji „Chata ze Wsią” w piątek, 31 stycznia, odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne powiatu jeleniogórskiego. Funkcję gospodarzy pełnili starosta Krzysztof Wiśniewski i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta. Uroczystość zakończył toast za pomyślność powiatu w 2020 roku oraz poczęstunek.

Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, władze województwa dolnośląskiego i sejmiku, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego, samorządowcy, przyjaciele z partnerskich regionów, szefowie służb mundurowych, prezesi, dyrektorzy, radni, przedstawiciele instytucji gospodarczych, kulturalnych i stowarzyszeń.

Zebrani obejrzeli film podsumowujący trzynaście miesięcy pracy zarządu powiatu jeleniogórskiego i wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu kwartetu smyczkowego Intro. W ilustrowanym zdjęciami przemówieniu starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski opowiedział o ambitnych i zrealizowanych dokonaniach ważnych dla rozwoju i funkcjonowania powiatu: o bezpieczeństwie w regionie, o seniorach, o wsparciu osób niepełnosprawnych, uczniów i rodzin, o współpracy z miastami partnerskimi i innymi podmiotami i o skutecznej walce z bezrobociem (spadek z 8,9 do 8,1 proc.). W Nowym Roku wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom starosta przekazał życzenia pomyślności, szczęścia, wszelkiego dobra, realizacji zamierzeń i planów, a nade wszystko zdrowia i sukcesów zawodowych.

O aktualnych i przyszłych, ważnych sprawach dla Polski, Dolnego Ślaska i powiatu jeleniogórskiego mówili i życzenia przekazali posłowie na Sejm RP Zofia Czernow, Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska i Stanisław Żuk, senator Krzysztof Mróz i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Odczytany został list wiceminister edukacji Marzeny Machałek. Noworoczne prezenty przekazali wicestarosta powiatu wolsztyńskiego Mariusz Silski i szef rady powiatu Janusz Mrozkowiak oraz burmistrz gminy i miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna.

Włodarze gmin Karpacz, Szklarska Poręba, Podgórzyn, Piechowice, Kowary, Mysłakowice, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki i Stara Kamienica z powiatem jeleniogórskim podpisali aneks do porozumienia z marca 2019 r. w sprawie wzajemnej współpracy w zakresie wspólnej promocji turystycznej. W ramach porozumienia mają być współfinansowane zadania za kwotę 64 tysięcy złotych.  

Toast za powiat (1).JPG
Toast za powiat (2).JPG
Toast za powiat (3).JPG
Toast za powiat (4).JPG
Toast za powiat (5).JPG
Toast za powiat (6).JPG
Toast za powiat (7).JPG
Toast za powiat (8).JPG
Toast za powiat (9).JPG
Toast za powiat (10).JPG
Toast za powiat (11).JPG
Toast za powiat (12).JPG
Toast za powiat (13).JPG
Toast za powiat (14).JPG
Toast za powiat (15).JPG
Toast za powiat (16).JPG
Toast za powiat (17).JPG
Toast za powiat (18).JPG
Toast za powiat (19).JPG
Toast za powiat (20).JPG
Toast za powiat (21).JPG
Toast za powiat (22).JPG
Toast za powiat (23).JPG
Toast za powiat (24).JPG
Toast za powiat (25).JPG
Toast za powiat (26).JPG
Toast za powiat (27).JPG
Toast za powiat (28).JPG
Toast za powiat (29).JPG
Toast za powiat (31).JPG
Toast za powiat (32).JPG
Toast za powiat (33).JPG
Toast za powiat (35).JPG
Toast za powiat (36).JPG
Toast za powiat (37).JPG
Toast za powiat (38).JPG
Toast za powiat (39).JPG
Toast za powiat (40).JPG
Toast za powiat (42).JPG
Toast za powiat (43).JPG

Komentarze (9)

I niech zostanie Jeleniogórskim !!!

A Pan Obrębalski jako radny w Sejmiku to co dla nas zrobił pewnie duzo

Same partyjne Buce i ani jednego człowieka.....Tylko żarcie i chlanie we łbach ..za nie swoje..

Dobra zmiana.

Promocja, porozumienie - bez Karpacza.
Taki to powiat karkonoski będzie

31. Stycznia przypada dziś. I dziś jest piątek.

Impreza pożegnalna dla emerytek z sanepidu w osobach powiatowego inspektora sanitarnego i jej za-cy .Stad smutne miny....

Siedzo, pijo, tylko robić ni ma komu...

Z lewa na prawo z prawa na lewo, jeleniogórski, karkonoski, jakie to ma znaczenie... Kasa się leje szerokim strumieniem, wszyscy zadowoleni z siebie i tace pełni energii oraz inicjatywy, żeby dowalić rywalowi do powiatowego stołka... A ty "suwerenie" pracuj i płać na ten istny kabaret, żeby powiatowym "vipom" żyło się lepiej :D:D:D