To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowa burmistrz Kowar objęła urząd

Nowa burmistrz Kowar objęła urząd

– Chcę, żeby mieszkańcy poczuli się gospodarzami tego miasta – deklarowała tuż po oficjalnym zaprzysiężeniu Elżbieta Zakrzewska, nowa burmistrz Kowar. Na inauguracyjnej sesji rady wybrano też przewodniczącego – został nim Maciej Michella.

Na wtorkowej (20 listopada) sesji w ratuszu sala rajców wypełniła się po brzegi. Przybyli członkowie największych komitetów, byli burmistrzowie Mirosław Górecki i Bożena Wiśniewska, radni powiatowi.
– Kończymy komitety wyborcze wyborców a zaczynamy jeden wspólny komitet pod nazwą Gmina Kowary – powiedziała burmistrz Elżbieta Zakrzewska tuż po złożeniu ślubowania. – Dla mnie najważniejsze jest to, żeby mieszkańcy poczuli się wreszcie gospodarzami tego pięknego miasta.
Podziękowała swojej poprzedniczce, a także największemu kontrkandydatowi Pawłowi Pituchowi i dodała, że liczy na jego wsparcie.
– Od 30 lat mieszkam w Kowarach, bardzo długo pracuję na zaufanie mieszkańców – powiedziała nam E. Zakrzewska. – W tych wyborach mieszkańcy obdarzyli mnie tym zaufaniem, z czego się bardzo cieszę.
Przyznała, że pracy jest sporo. W najbliższym czasie przyjrzy się tematowi spółki, która odpowiedzialna jest za odbiór odpadów komunalnych. Nie chciała mówić, czy powoła zastępcę. – Ważniejsze jest zatrudnienie sekretarza miasta, czyli swoistego dyrektora urzędu – podkreśliła.
Zaraz po ślubowaniu ogłoszono przerwę, podczas której gratulacji i podziękowań nie było końca. Rada na pierwszej sesji wybrała też przewodniczącego. Został nim Maciej Michella.

Sesja w Kowarach (1).JPG
Sesja w Kowarach (2).JPG
Sesja w Kowarach (3).JPG
Sesja w Kowarach (4).JPG
Sesja w Kowarach (5).JPG
Sesja w Kowarach (6).JPG
Sesja w Kowarach (7).JPG
Sesja w Kowarach (8).JPG
Sesja w Kowarach (9).JPG
Sesja w Kowarach (10).JPG
Sesja w Kowarach (11).JPG
Sesja w Kowarach (12).JPG
Sesja w Kowarach (13).JPG
Sesja w Kowarach (14).JPG
Sesja w Kowarach (17).JPG
Sesja w Kowarach (18).JPG
Sesja w Kowarach (19).JPG
Sesja w Kowarach (20).JPG

Komentarze (32)

Gratuluję! Wreszcie Kowary będą mieć prawdziwego gospodarza. Wystarczy zobaczyć jak pani Ela doprowadziła do świetności szpital MSWiA i uruchomiła zapomniany ośrodek w Kowarach. Szpital wiele stracił po odejściu.

Pracownicy szpitala mówią co innego...

[quote=MSW]Pracownicy szpitala mówią co innego...[/quote]

To mówią w koło te same osoby...

Leczę się w szpitalu co 4 lata i w chwili obecnej jest gorzej niż było kiedyś.
Wystarczy wspomnieć, że to PACJENCI pomagali przycinać żywopłot - bo wyglądało to jak w lesie. Zabiegi rehabilitacyjne na NFZ dla pacjentów już nie ma.

Tragedia kowary już się sypią po nowej władzy

Zapytajcie pacjentki ze szpitala w Bogatyni jakie zjecia wykonał mamogram zakupiony za duże pieniądze przez P. Dyrektor z demobilu w Niemczech? za to ta pani nigdy już nie powinna pełnić żadnych ważnych funkcji a odpowiedzieć przed Sądem z takie decyzje.

Szpital MSWiA przynajmniej ten w Cieplicach zawsze dobrze stał więc przestańcie wciskac ludziom brednie.

Koło wzajemnej adoracji, no i jeszcze te chucuły? - co to jest?

Ja myślę że sekretarz już jest, stoi już namaszczona przez P. Burmistrz na zdjęciu nr 18

A ja obstawiam koleżankę z Mysłakowic, niedoszłą wójcicę, a osoba ze zdjęcia nr 18 też znajdzie ciepłą posadkę.

aż przykro słuchać tych głupot o zasługach Pani Zakrzewskiej w szpitalach....
Bogatynia praktycznie zbankrutowała,
a Cieplice zawsze b.dobrze funkcjonowały,
pogorszyło się po przejęciu "Przedwiośnia",
i teraz wszyscy następcy Pani Zakrzewskiej zastanawiają się jak sprostać utrzymaniu obiektu, bo on na siebie nie zarabia a obowiązuje ciągłość projektu przez 5 lat...
a jak to wygląda w praktyce....pozyskano 6 mln. zł na remont a teraz szpital dopłaca 2 mln rocznie czyli razem 10 mln....bilans z tego jest 4 mln w minusie....
i tak Kowary skończą....

Wspólczuję mieszkańcom Kowar

Tego Mirka to chyba ta nowa burmistrzyni karmi- tak jej kadzi. Skoro ta Pani Ela taka dobra to czemu zawsze na państwowym garnuszku się pytam?

Ciemny lut s kowar tesz by hciał ot pani eli żeby wiencej z mopsu dawali!!

w ciągu roku z osrodka zdrowia w mysłakowicach zrobiła przyjazny dla ludzi obiekt leczący nie tylko chorych ale wprowadziła profilaktykę zakupiła nowy sprzet odbudowała zaufanie pacjętów zintegrowała środowisko szkoda że ją stracimy

spoko,wróci do was za 5 lat

Litości z tym kadzeniem. Pani Zakrzewska to jedyna "baba" z jajami. Gdzie diabeł nie może tam ona wejdzie i co trzeba załatwi. Kowarom gratulujemy, choć lat straconych nikt i nic nie zwróci.

W ciągu roku odbudowała ośrodek zdrowia w Mysłakowicach, w ciągu następnego odbudowała szpital MSWiA w Cieplicach. Teraz odbuduje kowary i fabrykę dywanów.

A to już tylko zlosiliwosc, co powyżej o tej fabryce dywanów.

Szacunek dla WYBORU MIESZKANCOW się należy, widocznie bardziej na ten wybór zasłużyła niż inni i należy się z tym pogodzić konkurencji, pogodzic się z porażka też trzeba się nauczyć w życiu.

Być burmistrzem Kowar to nie łatwy kawałek chleba. Już po wpisach widać, jaki poziom reprezentuje spora grupa jego mieszkańców. Kto by nie rządził zawsze będą marudzić i narzekać. Po owocach ją poznacie. Obserwujmy i dopiero wtedy oceniajmy. Jak miasto jest odśnieżone, jak z zagospodarowaniem terenów miejskich, porządek i bezpieczeństwo, oświata, inwstorzy. Pracy Pani Ela wam nie załatwi. Zasiłki zjadają sporą część budżetu za który można by remontować ulice czy zrobić porządek ze stawem rekreacyjnym. A więc do roboty wszyscy i nie marudzić.

I po pierwsze to w Kowarach jest dużo więcej podstawowych potrzeb niż budowa stawu rekreacyjnego. Dziwi mnie zawsze ta dyskusja w kampanii wiecznie o tej wyspie, wiadomo,że nikt nie wyczaruje 20 mln zł na stworzenie porządnego kąpieliska w Kowarach, bo takich pieniędzy to miasto po prostu nie ma, nie leży na złożach ropy czy miedzi (nic o tym nie wiadomo bynajmniej).
Byleby przy tych suszach w ogóle woda była, bo lasów coraz mniej, a lata coraz bardziej suche i to jest problem realny.

To jakie to potrzeby, bo nic konkretnego nie napisałeś. Brak wody i co ?

Ja nie krytykuje ambicji na inwestycje w rekreacje, ale najpierw podstawowe zaopatrzenie i jakis ład i porządek - trawniki, odśnieżanie, a nie główny i pierwszy temat, czy reaktywuje się wyspę albo zrobi na zalewie narty wodne czy coś w tym stylu. To jest po prostu infantylne.

Musi być kąpielisko ałbo MSR żeby Janek miał robotę

Januszek z zawodu jest dyrektorem! Ps:pozdro dla prezesa;)

Ktosiu ład i porządek w mieście to sprawy oczywiste. Natomiast gdyby nie atrakcje Kowar pies z kulawą nogą by tu nie zajrzał i nie zostawił kasy. Na tubylców i cyganów nie licz, bo oni chcą dostać a nie wydać. Zatem Park Miniatur czy Sztolnie promują miasto i ściągają turystów. Zagospodarowanie stawu i stok narciarski jaki miał powstać to priorytety. One mogą tylko dać pracę, a może i tobie. Reaktywacja kolei , tym trzeba się zająć a nie pomocą socjalną.

Ktosiu ład i porządek w mieście to sprawy oczywiste. Natomiast gdyby nie atrakcje Kowar pies z kulawą nogą by tu nie zajrzał i nie zostawił kasy. Na tubylców i cyganów nie licz, bo oni chcą dostać a nie wydać. Zatem Park Miniatur czy Sztolnie promują miasto i ściągają turystów. Zagospodarowanie stawu i stok narciarski jaki miał powstać to priorytety. One mogą tylko dać pracę, a może i tobie. Reaktywacja kolei , tym trzeba się zająć a nie pomocą socjalną.

co ?

Prawda .

Marzenia fajna rzecz, pomarzysz jest Ci lepiej :)

Zobaczymy, czy taka inwestycja, jak basen ma szansę zwrotu, a może narty wodne na zalewie, powodzenia.
Jeśli tego nikt nie robi to znaczy, że nie ma zwortu na tym, takie prawa rynku, widocznie się nie zarobi i dlatego sprawy stoją.

Sporty zimowe lepiej, ale masakryczne nakłady.

O moją pracę i dochód się nie martw bo padne że śmiechu ;)

KOWARZANIE-ZAZDROSZCZE WAM PANI ELI SZKODA ,ZE NIE STAROWAŁA W KARPACZU ,BO TUTAJ ROBI SIE DNO

Pani Zakrzewska DNO!
Przekonacie sie za pare miesięcy