To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Toast za powiat karkonoski

Toast za powiat karkonoski

Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe zorganizowało tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Lista gości zaproszonych do restauracji „Chata za Wsią” w Mysłakowicach była długa. Podczas środowego spotkania podsumowano powiatowe dokonania roku 2018, przedstawiono plany rozwoju i priorytety inwestycyjne na najbliższą przyszłość oraz wzniesiono toast za pomyślność regionu. Jedną z najważniejszych wiadomości, jakie przekazano gościom była taż, że wkrótce powiat jeleniogórski zmieni nazwę na powiat karkonoski.

Na uroczystość przybyli samorządowcy z miast i gmin regionu, prezesi i dyrektorzy firm i instytucji gospodarczych, kulturalnych i społecznych, szefowie organizacji pozarządowych, służby mundurowe, władze wyższych uczelni, księża, dyrektorzy wydziałów i jednostek starostwa, radni, delegacje miast partnerskich z czeskiego Jablonca, powiatów: gryfickiego i wolsztyńskiego. Na dorocznym spotkaniu gościli i głos zabierali senator RP Krzysztof Mróz i marszałek sejmiku województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. List od sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji narodowej Marzeny Machałek odczytała dyrektor biura poselskiego Maja Suchecka.

- Nowe kierunki, jakie wyznaczyły sobie obecna Rada i Zarząd Powiatu to realizacja celów strategicznych, do których niewątpliwie należy infrastruktura komunikacyjna(drogowa i kolejowa), poprawiająca warunki życia mieszkańców, wspierająca rozwój gospodarczy, również podmiotów prowadzących tutaj swoją działalność oraz kreująca powiat jeleniogórski jako region turystyczno – kulturowy. Wspólnie z Radami Gmin zamierzamy zająć się zmianą nazwy powiatu na powiat karkonoski. Chcemy uaktywnić i podjąć kontynuację współpracy w zakresie wspólnej promocji turystycznej z gminami powiatu i miastem Jelenia Góra poszerzając ją o KARR, KPN i Lasy Państwowe – powiedział starosta Krzysztof Wiśniewski i życzył mieszkańcom oraz przybyłym gościom pomyślności, szczęścia, wszelkiego dobra, realizacji zamierzeń i planów, zdrowia, sukcesów i dostatku.

Wszyscy burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy i promocji. W części artystycznej karkonoskie piosenki zaprezentował zespół „Szyszak”.
 

spotkanie powiatowe (1).JPG
spotkanie powiatowe (2).JPG
spotkanie powiatowe (3).JPG
spotkanie powiatowe (4).JPG
spotkanie powiatowe (5).JPG
spotkanie powiatowe (6).JPG
spotkanie powiatowe (7).JPG
spotkanie powiatowe (8).JPG
spotkanie powiatowe (9).JPG
spotkanie powiatowe (10).JPG
spotkanie powiatowe (11).JPG
spotkanie powiatowe (12).JPG
spotkanie powiatowe (13).JPG
spotkanie powiatowe (14).JPG
spotkanie powiatowe (15).JPG
spotkanie powiatowe (16).JPG
spotkanie powiatowe (17).JPG
spotkanie powiatowe (18).JPG
spotkanie powiatowe (19).JPG
spotkanie powiatowe (20).JPG
spotkanie powiatowe (21).JPG
spotkanie powiatowe (22).JPG
spotkanie powiatowe (23).JPG
spotkanie powiatowe (24).JPG
spotkanie powiatowe (25).JPG
spotkanie powiatowe (27).JPG
spotkanie powiatowe (28).JPG
spotkanie powiatowe (29).JPG
spotkanie powiatowe (30).JPG
spotkanie powiatowe (31).JPG
spotkanie powiatowe (32).JPG
spotkanie powiatowe (33).JPG
spotkanie powiatowe (34).JPG
spotkanie powiatowe (35).JPG
spotkanie powiatowe (36).JPG
spotkanie powiatowe (37).JPG
spotkanie powiatowe (38).JPG
spotkanie powiatowe (39).JPG
spotkanie powiatowe (40).JPG
spotkanie powiatowe (41).JPG
spotkanie powiatowe (42).JPG
spotkanie powiatowe (43).JPG
spotkanie powiatowe (44).JPG
spotkanie powiatowe (45).JPG
spotkanie powiatowe (46).JPG
spotkanie powiatowe (47).JPG

Komentarze (19)

Podlizujcie się dalej Pisowcom
Ale i tak nikt ( bo zapewne niektórym w głowie świta mandat poselski) was nie wybierze

Poseł Marzena Machałek nie ma czasu na prowincjonalną Jelenią Górę. Ona jest już warszawianką.

Portal WP w dniu 04.09.2017 r. napisał ciekawy artykuł na temat poseł Machałek.

Tytuł artykułu: "Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal".
Cytuję artykuł:
"Reforma edukacji budzi wiele kontrowersji zarówno w środowisku nauczycielskim, jak i wśród rodziców. Przysłowiowej oliwy do ognia dolała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli odpowiedziała: "nie wiem". Internauci nie kryją oburzenia".

A krasnal znów w czerwonej komunistycznej koszuli. Kolejny którego nie stać...

Wyżerka dla wąskiego grona

Najpierw drętwe przemówienia ,a potem żarcie i chlanie na koszt mieszkańców ,a potem wiadomo dzikie orgie w pokojach pci obojga bez względu na barwy partyjne...

Wszystko super ale czy ktoś podliczył jakie pieniądze muszą iść na zmianę nazwy Powiat Jeleniogórski na Powiat Karkonoski!!!!!
Przecież na pieczątkach i dokumentach zamiast nazwy Starosta Jeleniogórski będzie Starosta Karkonoski.
To duże pieniądze, które mogą być wydane na inne cele np.na drogi czy na podwyżki dla szeregowych pracowników.

Zamiast wydawać pieniądze na takie "spędy" można połatać dziury na odcinku Godzisz - Jelenia Góra. Samorządowcy od siedmiu boleści! Może zmienić nazwę na "Dziury Karkonoskie"?

nie ma to jak z rana popatrzec sobie na te zadowolone z siebie mordy

kim są Ci śmieszni ludzie i mały Piotruś wśród nich?

Sporo w Polsce udało się zrobić, ale "samorządy" to nam nie wyszły... :)

Żeby tylko zmiana nazwy powiatu nie okazała się jedynym sukcesem na zakończenie kadencji...

skoro powiat ma być karkonoski, to urząd też powinien być w Karkonoszach a nie w Kotlinie. Pojawia się głosy, żeby przenieść np. do Kowar lub Podgórzyna.

Zmiana nazwy na powiat karkonoski może i poprawi samopoczucie radnym powiatowym ale na tym to się skończy. Wiele hałasu, medialny wrzask i co dalej? Radni powiatowi mają w tyłku fatalny stan komunikacji z Kotliną Jeleniogórską. Brak w tej materii jakichkolwiek działań. Pomysł ze zmianą nazwy może do zrealizowania na przyszłość. Teraz moi drodzy radni trzeba zadbać, by Przybylski i Obrębalski wreszcie coś dobrego zrobili dla naszej Kotliny. Nazwa powiatu nie przyciągnie wam turystów.

Widze ze balowały tam tez tzw Wladze z Gryfic......a po co oni tam i za czyje pieniadze tam byli ?

Widze ze balowaly tam tez tzw Wladze z Gryfic....a po co oni tam i za czyje pieniadze tam byli ? Wrzuccie mi na priv jakies fotki z tej imprezki na fb jak macie ....Anna Bojarska Gryfice....spytamy sie kto placil za ich wycieczke...

Nie jest to najistotniejsza sprawa a zbędne zamieszanie z wymianą dokumentów, setki tysięcy wpisow w dowodach rejestracyjnych. prawach jazdy, księgach wieczystych i innych dokumentach rejestrowy będzie nieaktualne. Jaki tego będzie koszt? nawet jak nie trzeba będzie od razu wymieniać to i tak jest niepotrzebne zamieszanie

Propozycja.... , aby powiat może zajął się konkretniejszymi zadaniami, bardziej przyziemnymi. Aby mieszkańcy coś z tego mieli a nie pociecha dla zarządy, że coś tam zrobił niby dla promocji.

Hehehe, kurkiciol w zadużym gajerku.

Ech ci politycy, mają klawe życie! Brawo dla właścicieli lokalu za organizację imprezki. Jako mieszkaniec wolałbym by drogi były odśnieżane i mosty naprawiane ale cóż wyborcy inni niż ja wybrali.