To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warsztaty filmowe dla młodych twórców

Warsztaty filmowe dla młodych twórców

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza młodzież w wieku od 17 do 23 lat do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Filmowych dla Młodych Twórców, które odbywać się będą od 20 do 26 lutego 2017 r. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w grupach warsztatowych.

W ramach projektu młodzież z Polski i Czech, pracując w małych grupach zajmujących się różnymi zagadnieniami z dziedziny filmu, będzie mogła rozwijać swoje twórcze pasje i umiejętności.

Każda grupa pracować będzie nad innym zagadnieniem: planowane są zajęcia z filmu dokumentalnego, video-artu, scenariusza filmowego, filmu animowanego i filmu fabularnego. Każda grupa będzie miała opiekuna - profesjonalnego filmowca z Polski lub Czech. Warsztaty są szansą na stworzenie przez każdą z młodych ekip wspólnego filmu.

W ramach projektu odbędą się również warsztaty teoretyczno-praktyczne z dziedziny tzw. "nowych mediów", podczas których kadra i studenci z trzech zaproszonych uczelni wyższych będą zapoznawali uczestników z profilami swoich kierunków. Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów "nowych mediów" będą mieli szansę praktycznie współpracować z wykładowcami i spróbować swoich sił nad tworzeniem własnych projektów w tej dziedzinie twórczości, co może ułatwić im w przyszłości wybór zawodu lub po prostu pozwoli rozwijać własne pasje. Wśród uczelni zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu są: Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie (Pracownia Narracji Fotograficznej) oraz Wydział Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Prezentacje uczelni odbędą się w jeleniogórskim BWA.
Zwieńczeniem projektu będą pokazy filmów zrealizowanych na warsztatach, które odbędą się w Jeleniej Górze, Semily i Turnovie.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu z warsztatów skorzystać mogą nieodpłatnie uczestnicy zamieszkujący polsko–czeskie pogranicze. Szczegółowe zasady naboru oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.zoomfestival.pl w zakładce: międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodych twórców.