To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwia Grzeszczak na inaugurację 60. Września Jeleniogórskiego

Sylwia Grzeszczak na inaugurację 60. Września Jeleniogórskiego

Koncertem Sylwii Grzeszczak, wokalistki, autorki tekstów, laureatki wielu muzycznych nagród, rozpocznie się 60.Wrzesień Jeleniogórski. Artystka wystąpi na placu Ratuszowym 2 września o godz. 19.00.Wstęp wolny.

Sylwia Grzeszczak słynie z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, co znakomicie łączy na scenie. Jej hity "Tamta dziewczyna", "Małe rzeczy" i "Księżniczka" zanucimy wspólnie na placu.

Artystka swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”.

Krótko po tym Sylwia rozpoczęła naukę na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu.

Pierwszym istotnym przełomem w karierze Sylwii był rok 2004, kiedy zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu Drzwi do kariery.

Zaledwie rok później otrzymała główną nagrodę w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla. W 2006 roku nagrała trzy piosenki na płytę „Adsum” grupy Ascetoholix: „Tak wyszło”, „Afrodyzjak” oraz „Chodź ze mną”. Ta kooperacja zaowocowała niezwykle ważną w dalszej karierze Sylwii współpracą z jednym z członków wspomnianego zespołu - Liberem, z którym w 2008 roku wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku „Co z nami będzie?”, „Mijamy się” oraz „Nowe szanse” błyskawicznie podbiły serca publiczności, wspinając się na szczyty list przebojów najważniejszych rozgłośni radiowych w kraju, takich jak RMF FM, Radio ZET czy Radio Eska.

Po ogromnym sukcesie debiutanckiego krążka przyszedł czas na przełomowy w karierze Sylwii rok, gdy światło dzienne ujrzał jej pierwszy solowy singiel, „Małe rzeczy”. Utwór szybko stał się niekwestionowanym hitem lata 2011.

W sierpniu 2011 światło dzienne ujrzał drugi solowy singiel Sylwii, zatytułowany „Sen o przyszłości”. Singiel szybko powielił sukces „Małych rzeczy”, opanowując kolejne listy przebojów największych stacji radiowych. Teledysk do utworu „Sen o przyszłości” zagwarantował artystce pierwszą w historii Polski wygraną w 36. edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy.

Druga płyta studyjna Sylwii „Sen o przyszłości” szybko znalazła się na pierwszym miejscu listy OLiS. Płyta w niecałe 2 tygodnie od premiery uzyskała status platynowej. Jeszcze w tym samym roku album został nominowany w otwartym plebiscycie RMF ON, wygrywając między innymi z albumem „21” Adele.

W kwietniu, podczas gali wręczenia Fryderyków, Sylwia otrzymała nagrodę specjalną od Nielsen Music za najczęściej grany utwór w radiu („Małe rzeczy”).

Rok później, w 2013 roku, odbyła się premiera nowego singla artystki pt. „Flirt”, który był zapowiedzią trzeciego krążka, zatytułowanego „Komponując siebie”. W tym samym roku Sylwia wystąpiła podczas koncertu „Największe przeboje roku” na festiwalu TOPtrendy w Sopocie, została uhonorowana SuperNagrodą podczas Superjedynek na jubileuszowym 50 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a podczas gali Eska Music Awards odebrała nagrodę dla Najlepszej Artystki. Krótko po tym odbyła się radiowa premiera trzeciego singla promującego wydawnictwo „Komponując siebie” - „Księżniczka”.

W 2014 roku na koncercie „TOP” w ramach festiwalu TOPTrendy zorganizowanym dla artystów z największą ilością sprzedanych płyt wokalistka odebrała nagrodę za Największy Przebój Lata ze swoim utworem „Księżniczka”. Jeszcze w lipcu album „Komponując siebie” pokrył się podwójną platyną.

W sierpniu podczas gali Eska Music Awards odebrała siódmą w swojej karierze statuetkę Eska Music Awards, pobijając tym samym rekord w ilości wygranych statuetek.

Niecały rok później, Sylwia zajęła dwunaste miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia oraz otrzymała Telekamerę „Tele Tygodnia” w kategorii Muzyka.

W 2016 roku artystka pracowała nad kolejnym studyjnym albumem. W sierpniu wystąpiła na gali Eska Music Awards 2016, gdzie zaśpiewała premierowy utwór ze swojego najnowszego krążka - „Tamta dziewczyna”.

W listopadzie ukazał się jej czwarty album studyjny, zatytułowany „Tamta dziewczyna”.

Niecały miesiąc po premierze płyta uzyskała status platynowej. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

Ania Waraszko jako support

Przed Sylwią Grzeszczak na scenie pojawi się Ania Waraszko, mieszkanka naszego regionu, działająca na scenie od 2006 roku. Do 2014 roku była wokalistką zespołu Moco Choco, występując w renomowanych klubach w całej Polsce i za granicą.

W 2008 roku utworem Vaya con Dios "Don’t Cry for Louie" zwyciężyła konkurs piosenki międzynarodowej w Jeleniej Górze. W ostatnim czasie szerszej publiczności pokazała się m.in. w programach "O! Polskie Przeboje" oraz "The Voice of Poland", gdzie zaśpiewała "Lost On You" . Na swoim koncie występy za oceanem: m.in. w Kanadzie, ale również w TVP2 "Voice Of Poland" oraz TVP1 "O! Polskie Przeboje".

W 2017 r. pojawiła się debiutancka płyta Ani, na której znalazły się w autorskie teksty i kompozycje, w tym piosenka "Podróż" z Numer Raz. Album utrzymana jest w klimacie soul i r&b, a w warstwie instrumentalnej słyszymy wielu wybitnych muzyków. Swoje inspiracje czerpie z takich wykonawców muzyki jak: Nina Simon czy Sade.

Komentarze (6)

I to jest NEWS. A nie że jakiś pomazaniec Kaczyńskiego Mróz próbuje zrobić skok na kasę. Dojnej zmianie mówimy dość. Wasze miejsce w ciemnogrodzie za Wisłą.

A dlaczego otwarcie Września Jeleniogórskiego będzie 02 września , a nie 01 września ....czyżby ktoś zmienił kalendarz i przesunął dni miesiąca ?

Straszny ścisk nie da się nic zobaczyć.dzieci nic nie widziały wróciliśmy do domu.ludzie palą papierosy w tłumie mimo że obok stoją dzieci.totalny brak kultury.zwrocenie uwagi nic nie daje.porazka. totalna klapa.

Scena ustawiona znowu za nisko. Namioty box3 i bayer-audio, zapewniały że zza nich mnóstwo osób NIC nie widziało.

Ja tam z drabina przyszedłem i wszystko widzidzialem

Bo to tacy "specjaliści", kreują się na gigantów nagłośnienia, a wiedza tycia...