To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jazz Band Młynarski – Masecki na placu Ratuszowym

Jazz Band Młynarski – Masecki na placu Ratuszowym

Polski zespół jazzowy, o którym głośno jest ostatnio, po znakomitym przypomnieniu przez niego piosenek z kabaretów warszawskich z okresu międzywojennego, wystąpi 1 września na koncercie w ramach Miejskich Obchodów Narodowego Święta 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Na placu Ratuszowym usłyszymy także Jacka Szreniawę i zaproszonych przez niego artystów. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny.  

Jazz Band Młynarski – Masecki to zespół grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”. Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018.
Marcin Masecki to pianista młodego pokolenia, który do muzyki klasycznej wprowadził luz i wyszedł z muzyką, przez wielu uważaną za trudną w odbiorze, do ludzi podczas akcji codziennych darmowych koncertów w Warszawie.
Jan Emil Młynarski, syn Wojciecha Młynarskiego, swobodnie porusza się w wielu gatunkach muzycznych. Jest twórcą i współtwórcą licznych projektów muzycznych, takich jak 15 Minut Projekt czy Warszawskie Combo Taneczne.
Wspólny projekt muzyków odwołuje się do tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Jest też kilka tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie jest skupione wokół Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.
Wykonawcy:Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
Marcin Masecki – pianino, Tomasz Duda - saksofon altowy, klarnet
Michał Fetler - saksofon altowy, klarnet,Jarosław Bothur - saksofon C-melody, klarnet, Piotr Wróbel – suzafon, Jerzy Rogiewicz – perkusja.

Przed Jazz Bandem Młynarski-Masecki wystąpią goście Jacka Szreniawy. Wykonają przepiękne polskie piosenki w nowych, czasem zaskakujących aranżacjach.
Na zaproszenie Jacka Szreniawy na scenie pojawią znakomici muzycy z Wrocławia: Jakub Olejnik, Łukasz Perek i Mateusz Maniak. Niespodzianką jest udział w tym przedsięwzięciu instrumentalistek, na co dzień grających w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej - Marty Czekańskiej i Anny Piwowarczyk.
Składu dopełnią Anna Ludwicka - Mania, aktorka Teatru Norwida, Krzysztof Rogacewicz, aktor zdobywający uznanie i nagrody na festiwalach m.in. w USA i Rosji, oraz Marcelina Bienkiewicz i Paulina Bocian, kiedyś uczennice Jacka Szreniawy, dziś absolwentki Studium Musicalowego Capitol (Paulina) i Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (Marcelina).