To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

POLONIA symbol tradycji – znak nowoczesności

POLONIA symbol tradycji – znak nowoczesności

Przed nami seria wrześniowych wydarzeń podsumowujących wystawę „POLONIA symbol tradycji – znak nowoczesności w stulecie odrodzenia Polski”, zorganizowaną w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. Na wystawie prezentowane są m.in. prace Jana Matejki, Jan Styki, Jacka i Rafała Malczewskich, Jerzego Dudy-Gracza czy Andrzeja Boja-Wojtowicza.

W trzy kolejne niedziele września Muzeum Karkonoskie zaprasza na trzy szczególne spotkania z dziełami mistrzów. 2 września o godzinie 11.00 w cyklu „Niedziela w muzeum” spotkanie z autorem i kuratorem - Andrzejem Kiehl–Holeczko, który opowie o pracach i ich autorach. 9 września o godz. 11.00 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po wystawie oprowadzi zainteresowanych Edyta Patro - pracownik muzeum, kuratorka wystawy.
Na zakończenie 16 września, o godzinie 17.00 zaprezentowany zostanie spektakl „Karmazynowy poemat” Jana Lechonia w wykonaniu aktorów jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.Koncepcja spektaklu i opieka artystyczna - Piotr-Bogusłąw Jędrzejczak, muzyka, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne - Jacek Szreniawa, multimedia - Rober Czepielewski. Wykonawcy - Małgorzata Osiej-Gadzina, Katarzyna Trzeszczkowska, Jacek Paruszyński, Andrzej Kępiński, Robert Mania.
Wystawa „POLONIA symbol tradycji – znak nowoczesności w stulecie odrodzenia Polski” prezentowana jest w Jeleniej Górze do 16 września. Później, w zmienionym nieco zestawie prac, udostępniona zostanie w Zamku Książ (od 24 września).
Więcej na temat wystawy w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.