To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od słowa, do słowa...

Od słowa, do słowa...

…nieprzerwanie od lat toczy się ta rozmowa. Kubek, ksiądz Kubek, nasz Kubek, duchowy felietonista Nowin Jeleniogórskich, który przez blisko dwie dekady dzielił się z wszystkimi dobrym słowem, niespodziewanie zmarł jesienią 2019 r. Teraz - na pamiątkę jego górskich wędrówek - wydany został osiemnasty już tomik jego felietonów "Okiem Kubka", z tekstami z roku 2018. 

Kilka miesięcy temu, w pierwszą rocznicę  śmierci Kubka, na naszych łamach NJ wspominaliśmy tego niezwykłego człowieka. Wówczas zapraszaliśmy też do lektury kolejnego zbioru jego felietonów, wydanego w tradycyjny, rocznym tomiku, jakie Kubek zwykł sam przygotowywać. Książeczka z tekstami z roku 2017, pisanymi do Nowin, była pierwszą, wydaną nakładem jego przyjaciół, już po odejściu jej autora. Data oddania jej w ręce Czytelników nie była przypadkowa. I przypadkowy nie jest czas wydania kolejnego zbioru nowinowych tekstów Kubka, tym razem z roku 2018, który wydrukowany został specjalnie na tegoroczną Majówkę. W tym czasie Kubek zwykł zabierać bliskich na wspólną wyprawę i jedyne w swoim rodzaju uduchowione spotkanie w Karkonoszach. Postanowiliśmy więc kolejny raz ruszyć w góry i powędrować na szczyty śladami niezwykłego Człowieka. Zapraszamy na refleksyjną eskapadę tropem jego myśli, właśnie teraz, o tej bardzo ważnej dla niego porze. Dzięki Wydawnictwu AD REM po osiemnastą już książeczkę „Okiem Kubka” sięgnąć można choćby zaraz. Dostępna jest już w jeleniogórskiej księgarni regionalnego wydawnictwa oraz w sklepie internetowym na stronie www.adrem.jgora.pl.  

Więcej na temat myśli i słów, którymi Kubek dzielił się z nami, o zawartości osiemnastego tomiku z jego tekstami oraz bliskich spotakaniach z wspaniałym Człowikiem, prawdziwym przyjacielem w publikacji, którą przeczytać można w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 27 kwietnia 2021 r. Tam też znaleźć można informację, w jaki sposób otrzymać można najnowszą tomik "Okiem Kubka" w prezencie. Zapraszamy do lektury i gorąco zachęcamy do wędróweki jego górskimi ścieżkami.