To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich Nr 17/2021

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich Nr 17/2021

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 27 kwietnia Nr 17/2021:

Czy turyści przyjadą na majówkę w góry?

Wojna w basenie – szkoła pływacka zarzuca dyrekcji szkoły podstawowej mobbing,

Oświadczenie byłego dyrektora i prezesa Aeroklubu Jelenia Góra - echo publikacji "Upadek". sprzed dwóch tygodni.

Czy pałac w Wojanowie-Bobrowie przestanie straszyć?

Zakażeń mniej, ale martwi brak szczepionek. Czy uniknimy czwartej fali pandemii? Najpiękniejsze są powroty – rozmowa z Kazimierzem Pichlakiem, lekarzem, poeta, podróżnikiem i przyjacielem artystów,

Od słowa, do słowa – o najnowszym tomiku felietonów księdza Kubka, wydanego na pamiątkę jego „górskich majówek”.

Sąsiedzi dobrze poinformowani – społeczeństwo obywatelskie w czeskiej wsi ma się świetnie. Teraz malutka społeczność zbiera na renowacje rzeźby świętego Jana Nepomucena, z szacunku dla dawnych mieszkańców wioski.

Kryminalne archiwa jeleniogórskiej milicji.

Wspominamy naszego przyjaciela Andrzeja Szpaka

See video

Komentarze (2)

Tragedia kraju z łajna sprzedanego za 500plus. Na łapówkę wyborczą 500+ idzie 40 miliardów rocznie! A na całą służbę zdrowia ok. 109 miliardów! Polska to chory kraj. Dosłownie i w przenośni. Ale też wiem, że gdyby jakaś partia powiedziała "zabieram 500+ i przekazuję na niedoinwestowaną oświatę i będącą na skraju zapaści służbę zdrowia", to przegrałaby z kretesem. Polska jest w pułapce 500+ i długo się z niej nie wydobędzie. To jest aktualnie największy polski problem. Zamiast nowych dróg, mieszkań, szkół i szpitali, Polacy kupują niemieckie szroty, koreańskie telewizory, chińskie komórki oraz polską wódę i browary. A drugi, równie duży problem, to finansowanie kościółka rzymskiego katolickiego. W skali kraju (to co daje państwo oraz wierni) to prawdopodobnie połowa budżetu służby zdrowia, a może nawet cały?

Od jesieni 2015 r. do wiosny 2020 roku Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego przekazało prawie 3 i pół miliona złotych Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz dwóm fundacjom związanym z o. Tadeuszem Rydzykiem. O sprawie poinformował portal wirtualnemedia.pl. Ujawnienie kwot jest odpowiedzią na interpelację posłanki Hanny Gill-Piątek. Co na to posłanka KO Katarzyna Lubnauer? - Przypomnę, że ojciec Rydzyk dostał w sumie za czasów PiS-u ponad 200 mln. Nie tylko z ministerstwa edukacji, ale też z ministerstwa sprawiedliwości, z funduszu sprawiedliwości, który miał być przeznaczony dla ofiar przestępstw, a jest w dużym stopniu dla Rydzyka-oligarchy - komentowała w programie "Tłit. - PiS buduje państwo mafijno-oligarchiczne. Dzięki temu, że ma wpływ bezpośredni przez Ziobrę na prokuraturę, dzięki temu, że chce mieć posłusznych sędziów, za moment będziemy mieli system, w którym przeciętny obywatel może stanąć przed sądem i być ścigany przez prokuraturę. Natomiast zapewnia się pełną bezkarność politykom i ludziom związanym z PiS - dodała Lubnauer.