To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od 4 maja otwarte boiska, korty i orliki

Od 4 maja otwarte boiska, korty i orliki

- Od 4 maja czynne będą obiekty sportowe na otwartej przestrzeni: boiska, korty, orliki - poinformował wczoraj (25.04) premier Mateusz Morawiecki. Podał także planowane terminy łagodzenia innych zakazów związanych w epidemią koronawirusa.

- Wszystkie czynności wykonywane na otwartych od 4 maja obiektach sportowych, czyli sam trening, będą odbywać się bez maseczki - poinformowała na sobotniej konferencji prasowej minister sportu Danuta Dmowska-Andrzeju.

Drugi etap "otwierania sportu" obejmie: stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny koni. 

Od 4 maja mają być także otwarte m.in. korty tenisowe, boiska szkolne, "orliki", stadiony, tory gokartowe, stadniny koni, tory wrotkarskie czy pola golfowe. Dostępna będzie też możliwość wypożyczenia infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych, czyli łódek, kajaków czy rowerków wodnych. Będą mogły na nich przebywać maksymalnie dwie osoby.

Powrót do uprawiania sportu – w tym do wznowienia profesjonalnych rozgrywek – jest rozłożony na kilka etapów. Na razie wiadomo, że pierwszy zacznie się 4 maja i obejmie obiekty na otwartej przestrzeni. Z jednym obostrzeniem – z takiego obiektu może korzystać jednocześnie maksymalnie 6 osób.

Również od 4 maja wznowione mogą być indywidualne treningi sportowców przygotowujących się do zawodów, choćby Igrzysk Olimpijskich w Tokio, przełożonych na przyszły rok.

Kolejne etapy aktywności sportowej

to otwieranie sal sportowych. Później przyjdzie kolej na siłownie, sale fitness czy baseny. Na razie nie podano konkretnie, kiedy to nastąpi.

Na przełomie maja i czerwca rozgrywki miałyby wznowić piłkarska Ekstraklasa i liga żużlowa. Zawody będą na razie rozgrywane bez publiczności. Nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki niższych klas.

Znoszenie kolejnych ograniczeń w uprawianiu sportu i rekreacji będzie zależało od sytuacji z epidemią koronawirusa.

 - Wolimy zwiększać zakres swobód takich, jak chociażby uprawianie sportu, (...) czy odmrażanie gospodarki, które jest szalenie ważne dla utrzymania miejsc pracy i dla wzrostu gospodarczego w Polsce, niż sama prosta swoboda podróżowania - odpowiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o otwarcie granic.

- Dzisiaj cały czas musimy podejmować trudne decyzje: coś za coś - podkreślił premier. - Coś ograniczamy po to, żeby w tym przypadku ograniczyć rozprzestrzenianie się tego koronawirusa - zaznaczył premier.

koronawirus sport (5).jpg
koronawirus sport (6).jpg
koronawirus sport (1).jpg
koronawirus sport (2).jpg

Komentarze (6)

"- Dzisiaj cały czas musimy podejmować trudne decyzje: coś za coś - podkreślił premier." - a ja myślę, że rząd ma wyjątkową okazję do zadowolenia, wręcz się tym egzaltuje w stopniu graniczącym z politycznym orgazmem - "wydaliśmy wiele zakazów i Polacy się do nich bez szemrania zastosowali", a teraz będziemy codziennie (na briefingach) nieco "popuszczać pasa". Przykładem niech będzie bezwzględne stosowanie maseczek (tych, które najpierw obśmiano), a teraz już na boiskach można nie stosować itd. Jutro (zapewne) dowiemy się, że w parkach i kościołach gromadzić się będzie mogło np. 15 osób na 10 m2! Natomiast 10 maja w trakcie wyborów już NIC nam (suwerenowi) nie grozi i śmiało, bez maseczek, bezwzględnie trzeba głosować! Wystarczy robić mniej (podobno na wniosek medyków!) testów (jakże kosztownych) i słupki spadają...

To tylko POkręcone teorie. Prawda jest taka, że Kwaśniewski nie ma wcale szacunku dla 4% Kidawy :)

Nadmiar wiadomości źle na ciebie wpływa.Nie potrafisz logicznych i samodzielnych wniosków wyciągać.

KOD15 i COviD19 przypadek? Nie sądzę! :)

Na mój psi węch to powinieneś z kimś o tym porozmawiać. Za długo nie zwlekaj, bo jest jeszcze szansa na ozdrowienie.

Przynajmniej 12 jak tu zagrać w sześciu.