To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
maja 4, 2020 11:34 przed południem

Od kilku tygodni z powodu epidemii koronawirusa przez WHO nazwanej pandemią, zamknięte jest biuro Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki nożnej. Codziennie dyrektor Kamil Wieliczko ma jednak telefoniczny i mailowy kontakt głównie z prezesami klubów, trenerami i zawodnikami oraz z prezesem DZPN we Wrocławiu Andrzejem Padewskim i z piłkarską centralą w Warszawie. W zdalnych kontaktach najczęściej padają pytania o decyzje dotyczące rozgrywek ligowych i pucharowych oraz o klubowe dotacje od samorządów, pomoc finansową i ulgi z PZPN. 

kwietnia 26, 2020 06:01 przed południem

- Od 4 maja czynne będą obiekty sportowe na otwartej przestrzeni: boiska, korty, orliki - poinformował wczoraj (25.04) premier Mateusz Morawiecki. Podał także planowane terminy łagodzenia innych zakazów związanych w epidemią koronawirusa.

kwietnia 23, 2020 02:26 po południu

Decyzja zapadła. Słynna jeleniogórzanka, mistrzyni olimpijska przedłuża karierę o rok, by wystartować w 2021 roku w igrzyskach w Tokio. W domu w Jeleniej Górze spędziła kwarantannę po powrocie z zagranicy, a teraz ćwiczy na trenażerze i jeździ na rowerze po okolicy.

kwietnia 3, 2020 06:42 po południu

Już wiadomo, że nie będzie Kwisonaliów, Biegu im. Michała Fludera, Festiwalu Piosenki Greckiej, Wiosny Cieplickiej oraz jeleniogórskich juvenaliów. Inne duże imprezy kulturalne w naszym regionie stoją pod znakiem zapytania. Powodem jest epidemia koronawirusa.

marca 16, 2020 04:49 po południu

Maja Włoszczowska, reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w sobotę (14.03) powróciła ze zgrupowania w Hiszpanii do domu w Jeleniej Górze. - Poddałam się dobrowolnie kwarantannie – mówi kolarka. - Mam widok na Śnieżkę, a to motywuje i mobilizuje – dodaje. Żałuje, że nie mogła zrobić testów na koronawirusa. Byłaby spokojniejsza i mogłaby spotkać się z mamą. 

marca 11, 2020 02:19 po południu

W najbliższy weekend, 14 i 15 marca 2020 r., piłkarze z klubów IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej i z jeleniogórskiej klasy okręgowej nie zagrają o ligowe punkty. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przesunięciu daty rozpoczęcia rundy wiosennej (rewanżowej) o dwa tygodnie.