To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szkoły zamknięte do 24 maja. Znany termin matur i egzaminów dla ósmoklasistów

Fot.Pixabay

Szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe będą zamknięte do 24 maja - ogłosił dzisiaj (24.04) minister edukacji Dariusz Pionktowski. Podał także terminy matur i egzaminów dla ósmoklasistów.

Minister zapowiedział, że matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach będą przeprowadzane egzaminy z pozostałych przedmiotów. Matura zakończy się 29 czerwca. W tym roku nie będzie matur ustnych. - Przewidujemy także egzamin dodatkowy dla osób, którym na udział w maturze nie pozwolą wyjątkowe warunki czy kondycja zdrowotna. Będzie to na początku lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września - powiedział Piontkowski.

Od 16 czerwca do 18 czerwca potrwają egzaminy ósmoklasistów, od 22 czerwca do 9 lipca - egzaminy zawodowe w formule 2012 i 2017, a od 17 do 28 sierpnia - w formule 2019. To wstępne terminy, które mogą zostać przesunięte w zależności od liczby nowych zakażeń.

- Egzaminy będą przeprowadzane w maksymalnym reżimie sanitarnym - zastrzegł minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Nauka zdalna zostaje na miesiąc dłużej.

- Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół i przedszkoli. To zawieszenie przedłużamy do 24 maja - mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Pionktowski. Ta sama data dotyczy zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych.

Kiedy możemy spodziewać się nowego etapu łagodzenia obostrzeń obowiązujących w Polsce?

- Wszystko zależy od tego, jak będziemy się zachowywali dzisiaj. Czy będzie to zachowanie rozsądne, czy będziemy nosili maseczki jak należy, czyli na ustach i nosie, a nie na brodzie. Czy będziemy zachowywali dystans - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zastrzegł, że również od zachowania ludzi zależy to, czy podane terminy egzaminów będą możliwe. 

harmonogram.jpg

Komentarze (8)

Czy prezydent JG zakupił już laptopy dla potrzebujących?Dwa tygodnie temu sie chwalił

Każdy może kupić dziecku. Temu służy program 500+.

Pawel Grzesiowski

@grzesiowski_p

Szpital 500-łóżkowy. Środa. Przesiewowe wymazy u personelu. 30 dodatnich. Zamknięcie szpitala. Groźba ewakuacji 200 pacjentów. Sobota. Po analizie ryzyka powtórne testy. Wszystkie ujemne. To juz test-afera. Jedne testy fałszywie ujemne, inne fałszywie dodatnie. Brak walidacji

Koniec cytatu.

To jest państwo łajno na miarę małego kulawego führera z Żoliborza.

W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarła dziś 73-letnia kobieta, leczona tutaj od 24 dni. Była zakażona koronawirusem, ale ostatnie testy dały wynik ujemny. Wynikało z nich, że kobieta pokonała wirusa. Jej stan wciąż był jednak poważny. Pacjentka była leczona na oddziale intensywnej opieki medycznej. Dziś zmarła.

Duda: "Jesteśmy w trakcie gasnącej pandemii"

Tymczasem 40 osób umarło.

Dzisiaj.

Matury ustne powinno się na zawsze zlikwidować. Egzamin 8 klasisty a komu on jest potrzebny? Konkurs świadectw wystarczy.

- Niepohamowana żądza władzy nie może triumfować nad walką o zdrowie i życie - nad przetrwaniem narodu. Wszystkie partie i ugrupowania muszą odłożyć na bok doraźne spory polityczne i razem uczynić wszystko, aby nie dopuścić do igrania z bezpieczeństwem rodaków w środku pandemii - powiedział w orędziu marszałek Senatu Tomasz

Towarzyszka Holecka i Anżej dzisiaj w TVP. PiS.łże

Jak do dzieci, a raczej do the billi z umysłem 3 latka.