To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mikołajkowa aukcja dobroczynna już 4 grudnia!

Pod młotek idzie „Wzruszająco fałszujący grajek” -olej na płótnie formatu 50x50 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki, pora więc na doroczną mikołajkową akcję dobroczynną w Pławnej, przygotowywaną przez znanego artystę Dariusza Milińskiego i jego bliskich. Gorąco zapraszamy udziału w licytacji „Wzruszająco fałszującego grajka”. Pieniądze ze sprzedaży obrazu przeznaczone zostaną na prezenty dla dzieci. Telefoniczna aukcja już w środę, 4 grudnia!

Dariusz Miliński nieustannie powtarza, że jest strażnikiem bajek i dopóki nie zabraknie mu sił, będzie walczył o kolory życia, szczególnie dla tych najmłodszych, do których wracać będą później, także w dorosłym już świecie. Do angażowania się w podobne działania gorąco zachęca też innych. I podkreśla, że musimy czarować nasz świat, by nie zgubić tego, co w życiu najpiękniejsze. Trzeba robić wszystko, co w naszej mocy, by dzieciakom dostarczać jak najwięcej pięknych przeżyć i pozytywnych emocji, by mogły poczuć się jak w niezwykłej bajce i później przez lata wracać pamięcią do tego wspaniałego czasu. Musimy pilnować bajecznej krainy tkwiącej w nas samych, żeby nam się chciało pięknie żyć, być dobrym dla siebie i innych. Dlatego już ponad ćwierć wieku, każdego roku wraz z rodziną i przyjaciółmi, organizuje niezwykłe Mikołajki dla wszystkich dzieci z Pławnej, malowniczej wsi koło Lubomierza, w której mieszka i tworzy. W ten sposób może choć na chwilę wyczarowywać piękny świat, szczególnie, gdy wokół bezbarwnie, smutno i raczej niewiele powodów do radości.

Organizując Mikołajki w pierwszych latach, dobroczyńcy z Pławnej myśleli głównie o dzieciakach z ubogich rodzin, którym na co dzień jest ciężko. Od dawna do wspólnej zabawy zapraszają jednak wszystkich chętnych z okolicy. Również dlatego, by ktoś nie poczuł się źle w bajkowym świecie. Od dawna mikołajkowe spotkanie w Pławnej ma już jednak nieco nieco charakter i dostarcza dzieciakom tego, czego brakuje nam wszystkim. Bo Mikołajki w Pławnej są czymś więcej niż tylko górą prezentów rozdawanych maluchom przez Mikołaja, który pojawia się zawsze na finał zabawy. Wystarczy raz przeżyć Mikołajki w Pławnej, by poczuć ich prawdziwą magię.

Od lat Nowiny Jeleniogórskie pomagają w tym pięknym, dobroczynnym działaniu, organizując specjalną mikołajkową aukcję jednego z najnowszych obrazów Dariusza Milińskiego. Pieniądze ze sprzedaży tego wyjątkowego, przygotowanego właśnie na tę okazję dzieła, przeznaczone są właśnie na wszelkiego rodzaju mikołajkowe prezenty dla dzieci z Pławnej.

To nie jest zwykła licytacja. Jej ideą jest wciągnięcie do wspólnego działania jak największej grupy osób, gotowych do budowania piękniejszego świata i sprawienie im radości z udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Również z tego powodu cenę wywoławczą obrazu ustalamy zawsze na stosunkowo niskim poziomie, by zachęcić do udziału w niej możliwie najwięcej osób. A finał licytacji trudno przewidzieć. Bywały lata, w których mikołajkowy obraz sprzedawany był tanio, ale też i takie, w których cena dzieła szybowała wysoko w górę. Nie powinno to jednak zniechęcać kogokolwiek do udziału w aukcji, bo każdy rok jest inny i przynosi nam różne niespodzianki.

W tym roku licytować będziemy obraz „Wzruszająco fałszujący grajek” - olej na płótnie formatu 50x50 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. Prezentowany na zdjęciu obraz czeka już na nowego właściciela w naszej redakcji. Zainteresowani udziałem w licytacji mogą obejrzeć dzieło w godzinach pracy biura (od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00).

Sami ciekawi jesteśmy, jak owocnie zagra „Wzruszająco fałszujący grajek” z Pławnej, który w tym roku idzie pod młotek. Tym bardziej, że przebieg mikołajkowej licytacji i jej finał zawsze są zagadką. Również dlatego, że aukcja jest nie tylko okazją do szlachetnego uczynku, ale i szansą zdobycia wartościowego dzieła sztuki. I być może szansą na niezły interes... Licytujemy wszak dzieła wziętego twórcy, którego prace od lat sprzedają się znakomicie.

Jedno jest pewne: aukcja, bez względu na jej efekt finansowy, zawsze kończy się sukcesem. Milińscy, bez względu na to, za ile zlicytowany zostanie obraz, z rozmachem przygotowują mikołajkową zabawę oraz prezenty dla maluchów. Już dziś wiadomo więc, że i tym razem, podobnie jak w latach poprzednich, dla dzieciaków przygotowanych zostanie blisko 200 paczek z upominkami! Będą też nagrody w tradycyjnym, dorocznym konkursie plastycznym, organizowanym dla dzieci w szkole w Pławnej, którego rozstrzygnięcie jest częścią mikołajkowego spotkania u Dariusza Milińskiego. Uczestników imprezy czeka, jak zwykle, nie tylko wyczekiwane zawsze spotkanie z Mikołajem rozdającym prezenty. Będą też wspólne zabawy i klaunada. Do tego poczęstunek oraz (jeśli tylko dopisze pogoda) zestaw dodatkowych atrakcji.

To, jak bogaty będzie ostatecznie zestaw mikołajkowych prezentów i co znajdzie się w paczkach dla dzieciaków, istotnie zależy jednak także od hojności tych, którzy zechcą wesprzeć akcję artysty oraz wyniku licytacji. Jeśli obraz sprzedany zostaje za wysoką cenę, Dariusz Miliński zawsze dorzuca dodatkowe niespodzianki do bogatego zestawu mikołajkowych podarków. Prezent od Darka Milińskiego czeka na osobę, która nie wygra licytacji, ale jej oferta cenowa będzie druga pod względem wartości. Jest nim inna praca artysty, która także już czeka w naszej redakcji na nowego właściciela.

Mikołajki w Grodzie Rycerskim przy Zamku Śląskich Legend w Pławnej odbędą się w tym roku tradycyjnie - 6 grudnia. Żeby zdążyć z przygotowaniami, mikołajkową aukcję przeprowadzimy telefonicznie, w środę, 4 grudnia, w godz. od 10.00 do 16.00. Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, muszą wcześniej zgłosić swój akces. Najlepiej telefonicznie - dzwoniąc pod redakcyjny numer 756424420 lub 601572243. Zgłoszenia dokonać można też przez internet, wysyłając e-mail na adres: d.antosik@nj24.pl. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, za pośrednictwem którego kontaktować będziemy się z licytującym.
Do licytacji włączyć można się praktycznie do ostatniej chwili przed jej zamknięciem. Lepiej zrobić to jednak jak najwcześniej, choćby już. Kolejność zgłoszeń decyduje bowiem o kolejności, w jakiej dzwonić będziemy do licytujących z pytaniami o ich propozycje cen. Osoba, która zgłosi się jako pierwsza do licytacji obrazu, rozpocznie aukcję z ceną wywoławczą, która wynosi tradycyjnie 500 zł. Minimalne postąpienie w trakcie licytacji wynosi 50 zł lub wielokrotność 50 zł.
Uwaga! Do każdej z osób, które zgłoszą swój udział w licytacji, zadzwonimy z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Jednocześnie poinformujemy szczegółowo o sposobie przeprowadzenia aukcji przed jej rozpoczęciem.

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej szlachetnej zabawie! Stawką jest bezcenna radość dzieciaków oraz własna satysfakcja z osobistego udziału w dobroczynnej akcji. To, jak bogate będą prezenty dla dzieciaków, zależy od hojności uczestników licytacji!Pomóżmy muzykantowi z Pławnej zagrać jak najpiękniej! 

Komentarze (3)

No to gromy

No to gromy

Fajny czlowiek ten Darek.