To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

MDK na pewno w „Jedynce”

MDK na pewno w „Jedynce”

– Prezydent podtrzymał swoją pierwotną decyzję o przeniesieniu Młodzieżowego Domu Kultury do budynku Gimnazjum nr 1 – powiedział nam Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Stało się to już po spotkaniu władz miasta z rodzicami, którzy byli pełni obaw co takiego pomysłu.

– Trzeba w sposób ortodoksyjny podkreślać, że nie chodzi o to, żeby sprawić przykrość rodzicom, dzieciom czy nauczycielom. Chodzi o to, by oni mieli jak najlepsze warunki – powiedział Piotr Paczóski. – W dotychczasowej siedzibie MDK zajęcia mogą odbywać się tylko do końca roku. Warunkowe dopuszczenie przez straż pożarną nie może trwać wiecznie. Od 1 stycznia dzieci i młodzież nie mieliby gdzie odbywać zajęć, a pracownicy straciliby możliwość zarobkowania. Zgadzam się, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale optymalne w tych określonych okolicznościach. Można wspominać przeszłość MDK, wypominać, że są zapóźnienia jeśli chodzi o remonty, ale to jest fakt i dzisiaj szukanie winnych nie jest najistotniejsze. Najistotniejsze jest stworzenie możliwości spełniania się artystycznego dzieci i młodzieży.

Według pomysłu prezydenta, MDK będzie funkcjonowało w budynku po Gimnazjum nr 1, który obecnie jest w strukturach Szkoły Podstawowej nr 2. Piotr Paczóski odniósł się też do informacji naczelnika Wydziału edukacji Pawła Domagały, który podczas spotkania z rodzicami stwierdził, że remont dotychczasowej siedziby MDK przy ul. Curie Skłodowskiej kosztowałby 1,6 miliona złotych. To stosunkowo niewiele i zdaniem mieszkańców, miasto przez ostatnie lata mogło wygospodarować taką kwotę.
– To jest bardzo pobieżna kwota a moim zdaniem, jest zdecydowanie za niska – mówi Piotr Paczóski. – To budynek przedwojenny, w którym od kilkudziesięciu lat nie przeprowadzano żadnych gruntowych remontów. Każdy, kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z remontem starej substancji, musi zdawać sobie z tego, że dopiero ruszenie jakiejkolwiek ściany daje pogląd, co kryje się w środku. Potrzeby byłby gruntowny remont, począwszy od parkietów, podłóg, ścian, instalacji wodociągowych, centralnego ogrzewania i tak dalej.

Komentarze (16)

no ludziska z Jeleniej Góry teraz wiecie jak rozliczyć tych kolesi z ratusza na wyborach, rządzący od 28lat
w Jeleniej Górze robią co chcą, sprzedają mienie Polski i Polaków jak chcą i komu chcą, a wy nic z tym nie robicie, prezydenci i wiceprezydenci oraz rada miasta ciągle śmieją się ze zwykłych Jelenigórzan i robią co chcą i na nich teraz będzie dalej głosować ?

ok to przenieście MDK tymczasowo do innego budynku a wy do roboty panowie prezydent,wiceprezydent,oraz ludzie z rady miasta zdobyć pieniądze na konkretny remont MDK a nie razem z placem sprzedać w prywatne rączki - no chyba że ci co chcą to kupić to mają na was jakieś haki i je ujawnią jak nie załatwicie tej sprzedaży, oczywiście sprzedaż jest dla "dobra miasta" bo najpierw robi się tak jak to robią w unii heh problem,reakcja,rozwiązanie - potem należy to tylko odpowiednio przedstawić medialnie np.:
1) budynek jest w złym stanie technicznym i się nie nadaje do niczego, a nawet stwarza zagrożenie żeby rodzice dzieci wręcz sami przystali na zmianę lokalizacji bo jest zagrożenie, 2) reakcja władz - że trzeba coś zrobić/medialny bełkot,debaty,rozmowy z których nic nie wynika/ bo przez ostatnie 15 lat rządzący nie widzieli tego że budynek nie jest nowy i trzeba szukać pieniędzy na remont, 3) gotowe rozwiązanie! - przeniesienie placówki gdzie indziej no i żeby ludzie którzy tam pracują nie stracili pracy oj jacy oni troskliwi teraz są hehe a gdzie byli 10lat temu - rządzący zdejmijcie te różowe okularki przez które patrzycie na Jelenią Górę

Nie remontowany?? świadczy to o właścicielu P.Prezydencie...kolejny obiekt zniszczony przez takich gospodarzy jak pan Paczuski!! A wybory się zbliżają...

Zapewne wkrótce dowiemy się komu został ten obiekt przyobiecany. Stara i wypróbowana metoda, doprowadzić do ruiny i sprzedać/przekazać za bezcen. Do niedawna była jeszcze opcja - wyremontować i następnie sprzedać po zaniżonej cenie, ale widocznie w ogóle nie ma pieniędzy w kasie na remont, zatem druga opcja odpada...Chciałby się mylić, co do tego (mile wspominanego z dzieciństwa obiektu) i jego przyszłości, ale mamy czasy gdzie sentymenty nic nie znaczą!

Najpierw Zawiła, Łużniak i Paczóski przez 8 lat doprowadzili MDK do ruiny, a dzisiaj twierdzą, że szukanie winnych tego stanu nie jest najistotniejsze. Szkoda, że w takim razie tak nadgorliwie szukają winnych "rozwalania demokracji" na demonstracjach KODu. Trójca prezydentów już dawno zatraciła poczucie, co w tym mieście jest najistotniejsze. Tacy ludzie nie mogą rządzić miastem i jesienią dostaną czerwoną kartkę przy wyborach.

Komu jeszcze kultura potrzebna. 500+ rządzi.

Zawiła wolał i dalej woli topić kasę w Problem z MDK nie jest od wczoraj

Zawiła wolał i dalej woli topić kasę w Problem z MDK nie jest od wczoraj

Zawiła wolał i dalej woli topić kasę w Zameczek.Problem z MDK nie jest od wczoraj Tak samo jak Zawiła nie jest prezydentem od dzisiaj.

Dalej nie zapoznali się z działanścią placówki, którą dysponują. I to nie jest przeniesienie całej pacówki, tylko wsadzenie samych nauczycieli do Gim.1 a cały dział ma zostac przy ulicy M.C Skłodowskiej... no i co to jest? rozwalenie placówki.... nie ma nic wspólnego z dobrem dzieci tp itd

"...dzisiaj szukanie winnych nie jest najistotniejsze..." Bo nie trzeba szukać. Jak następnym razem Panie vice razem z szefem pójdziecie się odlać winni będą na przeciw w lustrze

Z tego co wiem to obiekt zarabia na siebie od bardzo dawna. Wynajęte pomieszczenia dla innych firm, plac na naukę jazdy, przekaźniki telefonii komórkowej... gdzie TO jest?

"Trzeba w sposób ortodoksyjny podkreślać" - że co? Jesteś lepszy od hakatumby!

Kulturę to Polacy teraz w galeriach mają i na giełdzie w niedzielę. Przenosi Zawiła i dobrze, żeby wiatr nie hulał tylko po budynku. A w szkole może jakieś dziecko skorzysta.

z tego co wiem to MDK nie nazeka na brak uczestników,a wręcz przeciwnie. Juz na poczatku wrzesnia brak miejsc.

smutni panowie pacyfikują MDK jak najdalej ,by z zza krat więzienia nie widzieli kogo skrzywdzili ale rozliczą ich i to szybko ....dzieci szybko rosną!!!!! a pamięć do złych twarzy pozostaje i zło wyrządzone przez zawiło-domagało-paczuskiego zostanie...smętni panowie ,z myśleniem kiepsko ale lustra to chyba macie?????? ...i co !!!!????