To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Wytrych 2018? Zgłoszenia tylko do 17 września!

Dla kogo Wytrych 2018? Zgłoszenia tylko do 17 września!

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu jeleniogórskiego! Na kandydatury czekamy tylko do 17 września, do godz. 12.00.

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która zaplanowana jest na 6 października 2018 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Kapituła przyznaje Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2017/2018 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od września 2017 do końca sierpnia 2018 roku), najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2018 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wkraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługujące na wyróżnienie szczególne.

Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” przyznają własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Do 17 września 2018, do godziny 12.00, można wskazać artystę/artystkę, którzy, Waszym zdaniem, zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: fundacja@fundacjanj.org , pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Nowin Jeleniogórskich, ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra. Uwaga! O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu przesyłki do siedziby Fundacji. Zgłoszenia można dokonać również za pomocą publikowanego obok kuponu, który będzie jednocześnie głosem oddanym na wskazanego artystę.

Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować można na oryginalnych kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich”, oraz SMS-ami. Każdy głos oddany za pomocą kuponu wyciętego z egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em to 1 punkt. O tym, w jaki sposób będzie można głosować poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich” oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl. Pierwszym etapem plebiscytu jest zgłaszanie kandydatów i na to czekamy do 17 września 2018 r.! Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie.

Głosowanie plebiscytowe podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym do 1 października 2018 do godz. 10.00, można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu, trwającym od 1 października 2018 od godz. 12.00 do godz. 12.00 5 października 2018, będzie można głosować już tylko na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody. Wytrych 2018 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w głosowaniu publiczności.

Uwaga! Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” mają też możliwość zgłoszenia kandydatur do Srebrnych Kluczyków i Złotego Kluczyka 2018. Jeśli widzicie Państwo kogoś, kto zasługuje na to wyróżnienie, prosimy nas o tym powiadomić! Podpisane zgłoszenie, zawierające imię i nazwisko kandydata wraz z uzasadnieniem można wysyłać pocztą elektroniczną bądź pocztą tradycyjną na podane wyżej adresy Fundacji Nowin Jeleniogórskich. Kandydatury zgłaszać mogą osoby prywatne, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Wszystkie prawidłowo zgłoszone kandydatury zostaną przedstawione Kapitule Srebrnych Kluczyków, która decydować będzie o przyznaniu nagród. Zapraszamy do współdecydowania o tym, kto otrzyma tegoroczne nagrody kulturalne NJ. O wydarzeniach, które uświetnić mają Galę Srebrnych Kluczyków, informować będziemy w kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich, w których przedstawiać będziemy także kandydatów do nagrody publiczności, czyli Wytrycha 2018. 

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu.
 

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 - nj24.jpg