To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Wytrych 2018? Oto nominowani do nagrody!

Dla kogo Wytrych 2018? Oto nominowani do nagrody!

Paweł Trybalski, Elżbieta Kosecka, Jakub Mieszała, Marek Mikulski i Ryszard Zając – oto finaliści tegorocznego plebiscytu Nowin Jeleniogórskich na najpopularniejszego artystę regionu! To oni zdobyli największą ilość punktów w zakończonym w poniedziałek, 1 października o godz. 10.00 pierwszym etapie plebiscytu, w którym głosować można było na wszystkich zgłoszonych kandydatów. Do 5 października, do godz. 12.00 trwa drugi etap plebiscytu, w którym liczyć będą się już tylko głosy oddawane na piątkę finalistów. To w czyje ręce trafi Wytrych do Serc Publiczności 2018 zależy wyłącznie od Państwa. Zwycięzcą plebiscytu zostanie artysta, który zgromadzi największą ilość puntów.

Laureata nagrody publiczności i pozostałych, dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 6 października 2018 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Po ceremonii wręczenia Srebrnych Kluczyków, przyznawanych przez Kapitułę w kilku kategoriach, oraz Złotego Kluczyka za całokształt działalności i Wytrycha do Serc Publiczności, uczestników wydarzenia czeka prawdziwa uczta muzyczna. Na uzdrowiskowej scenie wystąpi Mikulscy Quartet Będ. Formacja gitarowych wirtuozów zabierze publiczność w podróż do krainy wspaniałej muzyki i dobrego humoru. Tego nie można przegapić. Bilety do nabycia w Kasie Zdrojowego Teatru Animacji.

O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2018, zdecydowała już Kapituła nagrody, której decyzje ogłoszone zostaną podczas Gali. Podczas Gali ogłoszony zostanie także laureat tegorocznego Złotego Kluczyka, przyznawanego przez Fundację Nowin Jeleniogórskich. Szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę naszego regionu, który zakończony zostanie tuż przed Galą Srebrnych Kluczyków.

Kapituła przyznaje Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2017/2018 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę brane są wszystkie premiery ostatniego sezonu), najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Złoty Kluczyk przyznaje Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wkraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego, zasługujące na wyróżnienie szczególne. Do nagrody publiczności - Wytrycha do Serc Publiczności - zgłaszać można było artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Na finalistów plebiscytu głosować można na oryginalnych kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich”, oraz SMS-ami. Każdy głos oddany za pomocą kuponu wyciętego z egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em to 1 punkt. Aby zagłosować za pomocą kuponu, wystarczy kupon ów wyciąć z egzemplarza NJ i dostarczyć go do redakcji NJ osobiście bądź przesłać pocztą. Uwaga! O przyjęciu głosów decyduje data wpływu przesyłki z kuponami do siedziby redakcji Nowin Jeleniogórskich (ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra).
Aby zagłosować elektronicznie, należy wysłać SMS na numer 72051. W treści wpisać: wytrych. oraz numer przypisany kandydatowi. Uwaga! Między słowem „wytrych” i numerem kandydata wpisać należy kropkę. Przykładowy SMS to wytrych.44 Koszt wysłania jednego sms-a to 2,46 zł (z VAT).

Oto lista nominowanych do WYTRYCHA 2018:
Paweł Trybalski – plastyk – SMS na numer 72051 o treści: wytrych.1
Elżbieta Kosecka – aktorka - SMS na numer 72051 o treści: wytrych.8
Jakub Mieszała – aktor - SMS na numer 72051 o treści: wytrych.9
Marek Mikulski – muzyk - SMS na numer 72051 o treści: wytrych.10
Ryszard Zając – rzeźbiarz – SMS na numer 72051 o treści: wytrych.11

Zachęcamy do głosowania na swoich ulubionych artystów. Uwaga! Trzy osoby, które oddadzą największą ilość głosów w plebiscycie, otrzymają podwójne zaproszenia na tegoroczną Galę Srebrnych Kluczyków w Zdrojowym Teatrze Animacji. Osoby głosujące sms-ami identyfikować będziemy za pomocą numerów telefonów wykorzystanych do głosowania. Więcej na ten temat w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej oraz w "Nowinach Jeleniogórskich"

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu.

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 - nj24.jpg