To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mikulscy Quartet Będ na Gali Srebrnych Kluczyków!

Mikulscy Quartet Będ na Gali Srebrnych Kluczyków!

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 już w sobotę, 6 października, w cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji! Podczas tego szczególnego wieczoru poznamy laureatów dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. Po ceremonii wręczenia Srebrnych Kluczyków, przyznawanych przez Kapitułę w kilku kategoriach, oraz Złotego Kluczyka za całokształt działalności i Wytrycha do Serc Publiczności, uczestników wydarzenia czeka prawdziwa uczta muzyczna. Na uzdrowiskowej scenie wystąpi Mikulscy Quartet Będ. Formacja gitarowych wirtuozów zabierze publiczność w podróż do krainy wspaniałej muzyki i dobrego humoru. Tego nie można przegapić. Bilety do nabycia w Kasie Zdrojowego Teatru Animacji.

Mikulscy Quartet Będ to zespół, którego trzon stanowią bracia Adam i Marek Mikulscy grający na gitarach klasycznych i elektroklasycznych. Sekcję rytmiczną stanowią – Janusz Lewandowski (kontrabas) i Marek Wesołowski (perkusja).
Koncerty zespołu pokazują szerokie spektrum muzyki gitarowej, począwszy od klasycznych kompozycji na dwie gitary, poprzez muzykę jazzową, skończywszy na autorskich kompozycjach braci Mikulskich. Umiejętność łączenia muzyki klasycznej z lżejszym repertuarem, okraszona jeszcze dużą dawką humoru, stała się znakiem rozpoznawczym muzyków i zjednała im rzeszę sympatyków ceniących zarówno twórczość nietuzinkowych artystów oraz bardzo oryginalny (jak na muzyków o klasycznym wykształceniu) sposób prezentacji scenicznej.
Bracia Mikulscy jako muzycy, kompozytorzy i twórcy aranżacji współpracowali też z wieloma innym znakomitymi artystami. W dorobku mają kilkanaście płyt solowych, własnych zespołów oraz nagranych z innymi wykonawcami. Koncertowy wieczór z zespołem braci Mikulskich to gwarancja znakomitych doznań, nie tylko muzycznych. Zapraszamy!  

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 - nj24.jpg

Komentarze (2)

Jakaś dziwna i podwójna nazwa tego zespołu - raz BĘD a za drugim razem BAND.- Nie da się ustalić jednej i do tego właściwej, zgodnej z przyjętymi zasadami nazwy tej, całkiem sympatycznej i niezłej, Kapeli ? Mój znajomy mówi, że przy zmianie jednego, dość znanego nazwiska, wymieniając literę "d" na "p" można uzyskać całkiem ciekawy, zgodny z prawdą i niezły efekt. Nie wiem, o co mu chodziło ...

Dobra, pod wytry****i nie można komentować... w sumie nie dziwne... co za k****niczna nagroda....
I nieee, nie jestem robotem... wieśniaki...