To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Studenci przejmą miasto, czyli nadchodzą Juwenalia

Studenci przejmą miasto, czyli nadchodzą Juwenalia

Czekają nas trzy dni dobrej zabawy. To taki wiosenny karnawał – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. I zaprasza na Juwenalia, które rozpoczną się już w czwartek (18 maja).

Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na czwartek, ale imprezy towarzyszące będą odbywały się już wcześniej.

– W poniedziałek w klubie Kwadrat (JCK) będzie turniej gier planszowych, we wtorek – turniej siatkówki na hali KPSW. W środę 17 maja odbędą się zawody streetballa na parkingu Uniwersytetu Ekonomicznego – wymienia Filip Prozowski, student Politechniki Wrocławskiej i zarazem współorganizator imprezy. Tego samego dnia w klubie Kwadrat rozpocznie się Wielka Jeleniogórska Gra Miejska.
– Z kolei w piątek (19 maja) zaczynamy zabawę grillem o godzinie 14. na Jeleniogórskich Błoniach – mówi Angelika Wójcik, studentka jeleniogórskiego wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, współorganizatorka Juwenaliów. – O tej samej porze z przystanku Podwale wyruszy Juwenaliobus. Pojedzie w kierunku Zabobrza, potem wróci na Podwale. Następnie pojedzie w stronę Cieplic i z powrotem. Wcześniej na przystankach będzie udostępniony harmonogram przejazdów.
Przygotowany też bogaty program estradowy (scena na Jeleniogórskich Błoniach, czyli łące pod Wzgórzem Krzywoustego). Będą występy gwiazd, wybory Miss Universe. Na kandydatki na miss można głosować już dzisiaj. Szczegóły na profilu Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia na facebooku.
Muzyczną gwiazdą imprezy będzie raper donGURALesko.
Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia, podobnie jak przed rokiem, połączone są z finałem Jeleniogórskiej Ligi Rocka, który odbędzie się na jeleniogórskich błoniach w sobotę (20 maja). Gwiazdą koncertu finałowego będzie Big Cyc. Więcej o tej imprezie napiszemy wkrótce.

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia – harmonogram wydarzeń

czwartek, 18 maja
O godzinie 14:30 wyruszy spod siedziby JCK przy ulicy 1 Maja kolorowy studencki pochód. Przejdzie na Plac Ratuszowy, by tam otrzymać od prezydenta klucze do miasta. Następnie przejdzie na Błonia Jeleniogórskie.
Pierwszy dzień Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów to Święto Kolorów i Jeleniogórska Scena Klubowa. O godzinie 18:00 rozpocznie się oficjalnie świętowanie. Następnie na scenie zaprezentuje się zwycięzca znanego programu telewizyjnego – zespół Sachiel. Chłopaki z zespołu Łobuzy sprawdzą, czy jeleniogórskie dziewczyny „czują w nich piniądz”. A to dopiero rozgrzewka. W rytmach muzyki dance dalszą część wieczoru poprowadzi Maciek Wowk z DMC Party oraz DJ Insane z Manieczki Team.

piątek, 19 maja
Drugi dzień Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów to topowi artyści hip-hopowej sceny muzycznej. Pierwszą gwiazdą wieczoru będzie W.E.N.A. Tuż po nim Łukasz Małkiewicz znany szerszej publiczności jako MAŁPA. A na finał – autor takich hitów jak „Betonowe lasy mokną” czy „Chcę ci dać” czyli donGURALesko. Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00.

sobota, 20 maja – finał Ligi Rocka
Start o godzinie 16:30. Na scenie zaprezentują się wyłonione w przesłuchaniach cztery konkursowe zespoły: ATME, FOLYA, JOHN REVOLTA i OMNI M0D0. Gościnnie zagrają The Dunwich Horror & Joker z Niemiec. Gwiazdą wieczoru będzie doskonale wszystkim znany zespół BIG CYC. 

 

Fot. Dominika Wolańska
Fot. Dominika Wolańska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Aleksandra Dąbrowska
Fot. Dominika Wolańska

Komentarze (1)

supcio