To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał odmienionej Ligi Rocka już niebawem

Big Cyc będzie gwiazdą finału Ligi Rocka.

Cztery zespoły powalczą o zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Rocka. – Poziom jest bardzo wysoki – podkreślają organizatorzy. A na finał zagra legenda polskiej sceny – zespół Big Cyc.

Liga Rocka, podobnie jak przed rokiem, uświetni tegoroczne Juwenalia. Finał odbędzie się w sobotę (20 maja, początek o 16.30) na Jeleniogórskich Błoniach. Z tym, że będzie to nowa odsłona tej imprezy. – Zmieniliśmy nieco formułę. Zatroszczyliśmy się o cenniejsze nagrody, stąd znacznie wzrósł poziom artystyczny zespołów, które występowały eliminacjach – mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem przeglądu.

Na scenie zobaczymy kapele: ATME, Folya, John Revolta, i Omni M0d0. Wszystkie te grupy mają już pewne doświadczenie. Koncertowały w największych miastach w Polsce, występowały na znanych festiwalach (np. na Woodstocku), wydały bądź są u progu wydania debiutanckich płyt. – Nie są jeszcze tak wypromowane, jak inne zespoły w branży, ale przy ich muzyce można się również bardzo dobrze bawić – zapewnia Jarosław Gromadzki.
O tym, kto wygra Ligę Rocka, zdecyduje jury, w którym zasiądą m.in. znany muzyk Mieczysław Jurecki (był basistą Budki Suflera), dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki, a także Krzysztof Skiba – lider grupy Big Cyc.
Gościnnie podczas finału Ligi Rocka zagra niemiecka grupa The Dunwich Horror & Joker. Zwycięzca konkursu zagra dodatkowy koncert, już po rozdaniu nagród, przed występem Big Cyca.