To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza Festiwal ZOOM-ZBLIŻENIA 2015

Rusza Festiwal ZOOM-ZBLIŻENIA 2015

Dziś w Jeleniej Górze rozpoczyna się 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA. Na początek Agnieszka Holland i Nigel Kennedy!

W programie znakomicie zapowiadającego się festiwalu wiele atrakcyjnych propozycji filmowych, muzycznych i spotkań ze znanymi twórcami kina. To festiwal, na którym trzeba być!

Impreza zaczyna się od prawdziwego, kulturalnego „trzęsienia ziemi”, czyli wizyty w Jeleniej Górze wielkich gwiazd - Agnieszki Holland i Nigela Kennedy'ego.
W pierwszy dzień imprezy – wtorek, 17 lutego – najpierw dwa filmowe pokazy specjalne w kinie Lot. O 16.00 „Małe stłuczki” w reż. Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. O 17.30 „Powrót Agnieszki H.” - dokument o Agnieszce Holland w reż. Krystyny Krauze i Jacka Petryckiego. Po projekcji spotkanie z Agnieszką Holland, które poprowadzi znany i ceniony krytyk Łukasz Maciejewski.
O 20.30 w Teatrze im. C. K. Norwida muzyczny hit festiwalu, czyli koncert słynnego skrzypka Nigela Kennedy'ego i nie mniej znanej formacji Kroke.  

Więcej o programie festiwalu w "Nowinach Jeleniogórskich" oraz w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej. 

Komentarze (2)

Poproszę o zoom zbliżenie mojego odbytu

Oto komentarz jeleniogórskiego odbiorcy kultury. Po co perły przed wieprze ? Dajcie im kabaretowe pomyje.