To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Radość w PiS, zawód i nadzieja w KO

Radość w PiS, zawód i nadzieja w KO

Wyniki sondażowe exit poll jednoznacznie wskazały zwycięzcę dzisiejszych wyborów. Byliśmy w siedzibach PiS i Koalicji Obywatelskiej w chwili prezentacji pierwszych prognoz.

W siedzibie Koalicji Obywatelskiej oglądano wieczór wyborczy w TVN, w siedzibie PiS - na kanale telewizji publicznej. Sondaż exit poll jednoznacznie wskazał zwycięzcę. Głosy wyborców rozłożyły się według tego badania następująco: PiS- 46,3proc., KO – 27,4 proc., SLD Lewica – 11,9 proc., PSL – 9,6 proc. , Konfederacja – 6,4 proc. (przy frekwencji około 61 proc.) Przy takim rozkładzie głosów PiS byłby w stanie rządzić samodzielnie. Jeszcze raz warto zastrzec, że nie są to wyniki wyborów, a dane sondażowe. Pierwszych wyników na podstawie danych spływających do PKW należy się spodziewać jutro rano.

- Cieszę się, że Prawo i Sprawiedliwość będzie nadal rządziło. Według wstępnych sondażowych wyników mamy zapewnioną samodzielną większość. Będziemy mogli kontynuować dobrą zmianę. Wkrótce przystąpimy do realizacji naszych obietnic – cieszył się tuż po podaniu pierwszych wyborczych symulacji senator Krzysztof Mróz. Przyznał, że jest zaskoczony dobrym wynikiem PSL i Konfederacji, jako bardzo słaby ocenił wynik Platformy Obywatelskiej. - Spodziewam się poważnych rozliczeń w Platformie - mówił.

- Prawie 44 proc. poparcia to jest bardzo dobry wynik. Takiego nie miała jeszcze żadna partia. Ciesze się, ale też podchodzę do tych wskazań ostrożnie, bo mówimy cały czas o wynikach sondażowych – komentowała na gorąco Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślała, że kampania PiS była dobra, pracowita i wypełniona spotkaniami z ludźmi. - Po wyborach stworzymy rząd, który będzie zaspokajał potrzeby i realizował marzenia Polaków. Oni wiedzą, że teraz im się żyje lepiej i chcą, żeby dalej tak się działo – mówiła.

W siedzibie Koalicji Obywatelskiej nastroje najlepsze nie były. Czuło się zawód i ze skali poparcia dla PiS, i wyniku KO. - Ja myślę, że będzie jeszcze korekta tego wyniku. Te wyniki sondażowe nie obejmują głosów oddanych wieczorem, a wtedy nasi zwolennicy głosują bardzo licznie. Wierzę głęboko, że wysoka frekwencja w Warszawie i dużych miastach zmieni sytuację i PiS straci dziewięć mandatów, czyli większość – oceniła Zofia Czernow, posłanka Platformy obywatelskiej. Nie kryje, że liczyła na lepszy wynik po tak dużej mobilizacji, wykonanej pracy. - Sądziłam, że PiS nie przekroczy 40 proc. - dodaje.

- Te wybory potwierdziły, że Polska jest podzielona na pół. Całej opozycji brakuje 9 głosów. Jeśli okaże się, że przez kolejne cztery lata będzie rządził PiS, to oznaczać to może poważne problemy z funkcjonowaniem naszego państwa – mówił Jerzy Pokój, kandydat KO na senatora. Swoich szans w walce o mandat senatorski nie chciał oceniać. Wiadomo jednak, że start Kazimierza Klimka, jako trzeciego kandydata, raczej zmniejszał szanse Jerzego Pokoja.

DSC_7549.jpg
DSC_7553.jpg
DSC_7555.jpg
DSC_7557.jpg
DSC_7558.jpg
DSC_7559.jpg
DSC_7562.jpg
DSC_7565.jpg
DSC_7570.jpg
DSC_7573.jpg
DSC_7575.jpg

Komentarze (34)

Jak widać wszyscy chowają się po strychach... Widać pieniądze, prestiż, poziom...

[quote=Anonimx]Jak widać wszyscy chowają się po strychach... Widać pieniądze, prestiż, poziom...[/quote]

To nie strych, tylko 5 piętro byłego domu handlowego na Krótkiej.

To jest koniec POSTKOMUNISTYCZNEJ MAFI.

Niech żyje nowa mafia 8 mln członków ! Jak w PZPR !

Ciekawe, kiedy jaśnie zwycięzcom gospodarka się po...pieli. I co wtedy zrobią...

Ta idiotyczna nadzieja trzyma was już przy życiu 4 lata i widać że to dla was mantra na następne cztery. Nie potraficie wyciągać wniosków. Przypomnę jedną zasadę: "wystarczy nie kraść"...

To nie nadzieja, to troska. Zero inwestycji, zero spłaty długów, samo przejadanie. Przyjdzie spowolnienie, nie będzie co rozdawać, to wtedy zobaczycie, jak rządzącym mokną gacie. PS. Służba zdrowia jest potwornie niedofinansowana, jak tam z tym "wystarczy nie kraść", jednak kradną czy po prostu nie jest to aż tak banalne?

Przestań ćpać TVN to zobaczysz inwestycje, spłaty długów i wzrost gospodarczy...

Hahahahahaha!!! Genialne! I jeszcze może w to wierzysz?

Z idiotą sie nie wygra na argumenty...

pewnie juz trzymasz kciuki za kryzys.Już po wyborach trzeba sie pogodzić z wynikiem bedzie ci lepiej .

Czes Mafijnych NOJMANOWYCH nominatuw sie konczy. Abyscie przepadli NA WIEKI NIEUDACZNIKI.

Zjedz snickersa nie jesteś sobą.

Nojmanowym nominaton zozpierdzielala sie co dnia, jednak to i NAS mieli w d.pie. Nadszetl czas zaplaty.

Starosty w sztabie pisu jeszcze nie ma???

Czekamy teraz z wielka niecierpliwoscia na SWIETNA INIECJATYWE REFERENDUM w naszym miescie. Rarujmy nasze piekne miasto.

Jedyna zagrożenie w funkcjonowaniu państwa wbrew temu co mówi szeryf, może nam grozić tylko ze strony PO,KO i reszty opozycji.Trzaskowski już nakreślił scenariusz na najblizszy okres.Miasta w ktorych rządzi PO celowo bedą opuznić wyplaty świadczeń,ograniczą współpracę z rządem,każda podwyżka ma być tłumaczona wzrostem kosztów w wyniku rządowych reform.Zdaje się że będziemy musieli sie przygotować na chudszy portfel od nowego roku.Pani Czernow w swojej ocenie nie wzięła poprawki że mieliśmy ładny weekend i zwyczajnie ludzie wracali z wyjazdów.Argument że wyborcy PO chodzą wieczorami głosować niezbyt trafiony.Choć może i jest w tym trochę prawdy, w nocy mniej widać.

Zła wiadomość dla zwolenników PO. PiS-owi rośnie, juz ma 45,8 %. KO 25,48 i tendencja spadkowa wbrew przewidywaniom pani Czernow.

Papuś, f-a, magda - typowa rodzina patologiczna. Kto jest mamusią, papuś czy f-a?

Idz po tabletki będzie ciebie mniej głowa bolała

dewiancie ? skond ty znasz takie słowa kochanie ?

Typowe zachowanie elektoratu KO - obrażanie elektoratu PiS. Gdzie ta wasza sławna tolerancja, demokracja i swoboda obywatelska? Nie potraficie uszanować innego wyboru, innej myśli czy innego zdania. Elektorat KO jest po prostu żałosny. Jak rozpieszczone dzieci. Może teraz będziecie nas , elektorat PiS zabijać za to że głosowaliśmy jak chcieliśmy? Już dochodziło do zabójstw na tym tle, do niszczenia biur poselskich PiS, do niszczenia plakatów wyborczych PiS. Wniosek taki , że elektorat KO opiera się na wandalizmie .

Przegrali na własne życzenie.Zaśmiecenie miasta setkami plaktów i banerami wyborczymi niewiele pomogło.Nawet wykorzystanie witaczy,chodników przed lokalami wyborczymi czy słupów oświetleniowych.Powiesili sie na własne życzenie

Próbujemy wzorować się na waszych idolach. Niestety, jeszcze długo ich nie dogonimy. Każde, powtarzam: KAŻDE twoje zdanie można zacytować, opisując waszych pisowskich bohaterów. Tylko dziesięć razy bardziej.

Chyba trafiłeś w sedno, bo pajacyki zamilkły!

Cieszy,że Pokój nie wygrał.

Cieszy,że Pokój nie wygrał.

Bardzo dobry wynik. Zona w koncu przestala marudzic, ze moze by do Polski wrocic czas.

PANIE POKÓJ DAJ PAN SPOKÓJ

Dobra Zmiano, kiedy wreszcie CBA weźmie się za tego Pokoja i innych lokalnych filutów z Parady Oszustów?

Nigdy, bo wciąż obowiązuje Konstytucja III RP:My nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych.

Panie a kogo on oszukal? Ja tam bylem nie raz w Western City chlalem piwko i wpierdalalem bigosik. Wydawal mi sie uczciwym czlowiekiem. Nawet chcialem na niego glosowac tylko pomylili mi sie daty myslalem, ze to dzisiaj sa wybory.

U senatora Mroza widać luzik w biurze - na tablecie meczyk leci i jest fajnie :D

Toć parlamentarzysta