To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto dostał się do sejmu?

Kto dostał się do sejmu?

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów do parlamentu. Poniżej podajemy informacje o frekwencji i nazwiska kandydatów, którzy uzyskali mandaty z naszego okręgu wyborczego.

 

Frekwencja w kraju wyniosła rekordowe 61,74 proc. (na Dolnym Śląsku - 60,92 proc.) W wyborach zwyciężyło PiS – 43,59 proc. (235 mandatów), kolejna była KO – 27,40 proc.(134 mandaty), SLD – 12,56 proc. (49 mandatów), PSL – 8,55 proc. (30 mandatów) oraz Konfederacja – 6,81 proc. (11 mandatów).

Jak głosowali jeleniogórzanie? W mieście wygrała Koalicja Obywatelska (33,48 proc.), przed PiS (31,64 proc.). Dobry wynik odnotował SLD (19,41), a PSL (7,67 proc) i Konfederacja (6,06 proc.) wypadły nieco gorzej jak w skali kraju. Frekwencja w mieście sięgnęła 62,9 proc.

 

Do sejmu z naszego okręgu wyborczego dostali się:

PiS: Krzysztof Kubów (23 834 głosów), Adam Lipiński (33 269 głosów), Marzena Machałek (22 481 głosów), Ewa Szymańska (8 930 głosów), Elżbieta Witek (46 171 głosów), Wojciech Zubowski (12 868 głosów)
KO: Piotr Borys (35 064 głosów), Zofia Czernow (15 761 głosów), Robert Kropiwnicki (14 714 głosów)
SLD: Robert Obaz (4 205 głosów), Małgorzata Sekuła Szmajdzińska (41 480 głosów)
PSL: Stanisław Żuk (7 694 głosów)
O wynikach wyborów do senatu w dwóch jednomandatowych okręgach wyborczych już informowaliśmy. Zwyciężyli w nich Rafał Ślusarz oraz Krzysztof Mróz. W wyborach do senatu PiS przegrało z ugrupowaniami opozycyjnymi, które w stuosobowej izbie wyższej parlamentu będą razem miały 51 przedstawicieli. 

Komentarze (22)

Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf poniósł totalną porażkę w wyborach do Sejmu. Zdobył bardzo mało głosów. Wstyd.

Patrzę i uwierzyć nie mogę w wynik Szmajdzinskiej.Jak by na to nie patrzeć to jeden z niewielu sukcesów Schetyny.Reanimował , wciągnął z aronii i postawił na równe nogi.Z takimi zdolnościami to na SORrze większy z niego pozytek

Szmajdzińska nigdy się polityką nie zajmowała. Dopiero po śmieci męża przejęła jego elektorat. Osobiście uważam oddany na nią głos za nieprzemyślany i zmarnowany. A ty ponad 40 tysięcy ...

Tu, nie ty.

Też głosowałem na lewicę ,ale nazwisko Szmajdzińskiej i to na 1 miejscu to jakieś nieporozumienie.Lepiej by pasowała do KO.

PIS wygrał przez tubę TVPKurski ,TV Trwam i Radio Maryja.
Rachunek będzie wystawiony wysoki.
Do Sejmu wszedł też Episkopat poprzez swoich kretów.

PiS wygrał bo obywatele docenili jego starania. PO i cała reszta tej śmiesznej opozycji mimo różnych podstępów i tak przegrała. Polacy chcą realizacji obietnic a nie obiecanek. A teraz możesz zaszczekać na mnie.

Kosciol jest sprytnie podzielony. Polowa trzyma z PO, polowa z PiS. Jak PO bylo u wladzy Kosciol mial tekie przywileje np. nie placil podaktow, jak za PiS. Nawet na prawdy lgbt chodza ksieza i to w pierszym szeregu. Za to inni ksieza krytykuja lgbt. Taka jest taktyka Kosciola - wspierac wladze niezaleznie od pogladow.

Zmień lekarza,obecny cię oszukuje lub celowo nie mówi prawdy.

napisalem nieprawde? Moge ci pokazac ksiezy, ktorzy maszeruja na czele marszu lgbt. A moze Kosciol placil podatki jak PO albo SLD bylo przy wladzy?

Masz na myśli tego z durszlakiem na głowie???

Elektorat pisu bez urazy raczej kiepsko wykształcony i wiejski przede wszystkim. Kury pieją, jadą do nich z oranżadą do tego kleru słuchają i głosują na tych co im dadzą.

Jakie obietnice oprócz 500+ są dobre dla obywateli. Wymień przynajmniej dwa oprócz tych socjalnych.

- obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne
- niższy wiek emerytalny
- wyzsze koszty uzyskania przychodu dla pracowników
- obniżony CIT i PIT itd

Akurat pierwsze poszło do góry o 40 zł w tym roku, niższy wiek emerytalny mnie nie interesuje, bo nie mam zamiaru wegetowac za 2000 zł jeśli mogę pracować za 4000 zł, reszta byłaby ok gdyby nie ciągły wzrost cen. Przy tej samej pensji co 4 lata temu szybciej widzę dno w portfelu. Nie przekonałes mnie. PS inwestycje leżą, drogi się sypią, przejdź się do Wrocławia objazdami albo do Kamiennej z Jeleniej.

cyt: "Wybory w Polsce były sprawnie przeprowadzone, ale naznaczone "znaczącymi problemami" - podsumował szef obserwacyjnej misji OBWE Jan Petersen" warto zapoznać się z opinią OBWE - Ja zgadzam się z opinią Pana Petersena i zaznaczam, że jest to Norweg a nie Niemiec.

jeden wuj norweg czy niemiec napewno przeciwny Polsce Faszysta

Przecież to ty i twoi koledzy jesteście faszystami. Narodowiec=nacjonalista=faszysta. Paniał.

Pan Obaz to porażka i wstyd . Już nie mówię , że dostał najmniej głosów na wybranego posła w Polsce , ale kogo on reprezentuje ? Wiosna ,,, ? Ludzie z dziwnej i nie ludzko normalnej orientacji ?

Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i szybkiej oferty pożyczki od banku lub prywatnego pożyczkodawcy. Oferujemy pożyczkę w wysokości 3% rocznie. Jeśli potrzebujesz pożyczki, odpowiedz nam. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego e-maila: dm8780115@gmail.com

Jestem osobą fizyczną oferującą pożyczki międzynarodowe. Dzięki kapitałowi, który zostanie wykorzystany w krótkim i długim okresie do udzielania pożyczek między osobami fizycznymi w zakresie od 50 000 do 100 000 000 zł dla wszystkich poważnie potrzebujących osób, oprocentowanie wynosi 2% rocznie bezpłatnie (TWÓJ WYBÓR ), pożyczki na nieruchomości, pożyczki inwestycyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki osobiste, fundusze alimentacyjne, które pomogą Ci sfinansować swoje postępy i spłacić długi. Jestem gotowy zadowolić moich klientów nie później niż 72 godziny po otrzymaniu wniosku.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem (renatavidisevska@gmail.com)

Patrzę i uwierzyć nie mogę w wynik Szmajdzinskiej.Jak by na to nie patrzeć to jeden z niewielu sukcesów Schetyny.Reanimował , wciągnął z aronii i postawił na równe nogi.Z takimi zdolnościami to na SORrze większy z niego pozytekboubinmichal126@gmail.com