To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PiS ma dwóch senatorów

PiS ma dwóch senatorów

Znane są już pełne wyniki wyborów do senatu. W dwóch senackich okręgach wyborczych naszego regionu mandaty zdobyli Krzysztof Mróz oraz Rafał Ślusarz

W senackim okręgu wyborczym nr 2 rywalizowali Krzysztof Mróz (PiS), Jerzy Pokój (KO) oraz Kazimierz Klimek (Polska Lewica). Początkowo senator PiS miał dość wyraźną przewagę, ale w miarę spływu wyników z kolejnych komisji obwodowych pozycja Jerzego Pokoja rosła. Ostatecznie Krzysztof Mróz zdobył 39,68 proc głosów, a Jerzy Pokój 38,75 proc. Rożnica to niecały procent (około 1200 głosów). Jest niemal pewne, że kandydat KO wygrałby zdecydowanie, gdyby nie Kazimierz Klimek, który przejął ponad 20 proc. głosów.

Podobnie ostrą rywalizację stoczyli Rafał Ślusarz (PiS) i Władysław Kozakiewicz (KO, IPL, Zieloni) w senackim okręgu nr 1. Tutaj także różnice między kandydatami były niewielkie i kolejne glosy spływające z komisji obwodowych mogły wiele zmienić. Ostatecznie to Rafał Ślusarz ponownie obejmie mandat senatora (38,53 proc.). Znany lekkoatleta zdobył minimalnie niższe poparcie (36,92 proc.) Trzeci gracz Piotr Roman (Bezpartyjni i Samorządowcy) odbierał raczej głosy kandydatowi PiS (zaglosowalo na niego 24,55 proc. wyborców). 

Komentarze (27)

Panie senatorze trzymam kciuki,aczkolwiek oczekuję łagodnej zimy

No to czekamy na trójkę Mroza!!! Ratunkowy helikopter w Jeleniej Górze, nowa droga z Jeleniej Góry do s3 w Bolkowie i urzędy wojewódzkie w Jeleniej Górze! Obawiam się że wyjdzie jak z milionem elektrycznych aut, trzema milionami mieszkań, dwudziestoma mostami, setką obwodnic, nowymi promami, podwodnymi lotniskowcami itp, itd. Pożyjemy, zobaczymy!

No to czekamy na trójkę Mroza!!! Ratunkowy helikopter w Jeleniej Górze, nowa droga z Jeleniej Góry do s3 w Bolkowie i urzędy wojewódzkie w Jeleniej Górze! Obawiam się że wyjdzie jak z milionem elektrycznych aut, trzema milionami mieszkań, dwudziestoma mostami, setką obwodnic, nowymi promami, podwodnymi lotniskowcami itp, itd. Pożyjemy, zobaczymy!

Mówicie, że pan Mróz jest ( i był) senatorem? Jakoś w ogóle nie zauważyłem go przez cztery lata, na forum Senatu, a tu następne cztery...

a pania Zofię widziałeś?Nie mów tylko o grudniowym puczu!

mróz to zły człowiek odmówił nam pomocy kiedy mieliśmy kłopoty dla grupy społeczników żałujemy że mieszkańcy się na nim nie poznali 500 zaćmiło

No bo Senat wymaga odpowiedniego intelektu... Tak przynajmniej było w II Rzeczypospolitej.

bez jeleniej gory i swierzawy jest wynik 35871 dla mroza i 31078 dla pokoja a jelenia moze wszystko zmienic

Klimek dostanie od Mroza skrzynkę wódki za odebranie głosów Pokojowi. Bez hydraulika z cyrku Mróz poszedłby na bezrobocie (podaje jako zawód "parlamentarzysta").

Tym sposobem zdobędzie jednak swoje upragnione 40% :)

A kto mówi,że Senat, to jest klasa próżniacza,i emerytura parlamentarna?...w telewizorze mowili.

Mróz z tą łysą głową i siwą skronią na emeryta w sam raz.

Za to Jerzy od Krzyża na Sniezce to prawdziwy hipis,taki kowboy,któremu tylko ostrogi wystają z pod kapelusza.4 lata temu on wyrwał się przed szereg no to teraz Pan Klimek wykrecil numer i w kolekcji tytułów nie będzie senatora.A już się witał z gaska wujaszek

Gdzie ty człowieku mieszkasz? Nie widzisz, że odkąd PiS jest u władzy inwestycje stoją. Ileż można drogi w okolicy Bolkowa budować. Przywykło społeczeństwo do dziadostwa, za 500 zł.

Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi...
Rok 2015:
PO ma oficjalnego kandydata do Senatu Huberta Papaja. Jego konkurentem zostaje "prywatnie" Jerzy Pokój, który zabiera Hubertowi Papajowi ok. 1/3 głosów. Efekt - senatorem zostaje Krzysztof Mróz.
Rok 2019:
PO ma oficjalnego kandydata do Senatu Jerzego Pokoja. Jego konkurentem zostaje "prywatnie" Kazimierz Klimek( popiera go m.in. Hubert Papaj), który zabiera Jerzemu Pokojowi ok. 1/3 głosów. Efekt - senatorem zostaje Krzysztof Mróz.
Wniosek:
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta lub nie czyń złego nikomu co tobie niemiłe.

Dolny Śląsk zszedł na psy. Trzeba omijać wiejskie g.. o.

Jedź do Białegostoku, tam jest sielanka...

Wiewiórki donoszą,ze Gawlowski,Brejza i jeszcze kilku schowało się za imunitet. Będzie niezły ubaw jak zasmarkany Borysewicz będzie ich bronił przed uchyleniem immunitetu.A jak Brejza wyskoczy z z wnioskiem o usunięcie Prezydenta Dudy z urzędu to swiatowe lewactwo zawyje.Bedzie się dzialo

będzie helikopterrrr !!! od senatoraaa !!! uaaaaa uuu

Nie Pokójjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jest jest a Kowary całe w wizerunku pana z dzikiego zachodu i co kupa....

znikaj czerwoną dolino i stare komuchy

Panie Mróz, liczę iż Pana obietnice dotyczące śmigłowca do grupy ratunkowej GOPR nie zostanie bez echa. Tak mocno poruszał Pan aspekt iż osoby które mogą pomóc w nabyciu tak potrzebnego środka transportu w Karkonoszach są Pana znajomymi że nie będzie trudności - liczymy na realizacje obietnicy.

Mówił że uważa że powinien a to jest róznica

No to pis;da bedze po 500 na ch....ja co glosowal;))

A co ten pan zrobił dla Jeleniej Góry do tej pory,wszak minęło cztery lata działalności jego partii ?

To od kiedy ten śmigłowiec LPR będzie stacjonował w Jeleniej Górze Panie Senatorze?

No to teraz nigdy droga do Bolkowa nie zostanie zakończona. A wiejski elektorat PiS zapije się na śmierć.