To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Majowy weekend. Czas na bieganie

Majowy weekend. Czas na bieganie

Około pół tysiąca osób wystartuje w V Półmaratonie Jeleniogórskim i Jeleniogórskiej Dziesiątce, które odbędą się w poniedziałek (1 maja). A to nie jedyne biegi, które zaplanowano na najbliższy długi weekend w naszym regionie.

Kto jeszcze nie zdecydował się, czy spędzić ten weekend aktywnie, wciąż ma szansę na podjęcie decyzji. W poniedziałek (1 maja) odbędzie się bieg na dwóch dystansach: półmaratonu (trasa atestowana) oraz na 10 km. Oba wystartują w Cieplicach z Placu Piastowskiego. Biegacze udadzą się w stronę Sobieszowa, a następnie Podgórzyna. Tam nastąpi rozwidlenie: uczestnicy „Jeleniogórskiej Dziesiątki” pobiegną w stronę mety (przy wejściu do Parku Zdrojowego w Cieplicach), a biegnący na dłuższym dystansie skierują się w stronę Marczyc, Sosnówki, Staniszowa i stamtąd do Cieplic. Półmaraton wystartuje o godz. 11., dziesięć minut później na trasę ruszą uczestnicy biegu na 10 km. Wpisowe kosztuje 50 złotych (w dniu imprezy opłata jest droższa). Szczegóły na superbieg.pl

Do czwartku (27 kwietnia) na oba biegi, organizowane przez Grabek Promotion, zapisanych było około 400 osób.
Trasa opisanego biegu jest dość łagodna, stąd też wielu biegaczy liczy na poprawienie swoich rekordów życiowych. Ci, którzy potrzebują mocniejszych wrażeń, też znajdą coś dla siebie. W niedzielę (30 kwietnia) na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbędzie się kolejna edycja biegu górskiego „Ledwie Dycha”. Na śmiałków czeka prawie 10 kilometrów malowniczej trasy wytyczonej w masywie Góry Szybowcowej i Góry Stromiec w Górach Kaczawskich. Trudy biegu rekompensuje uczestnikom świetna atmosfera i piękna panorama Karkonoszy. „Ledwie Dycha” wystartuje w niedzielę w południe. Zapisało się już 170 osób, limit zgłoszeń wynosi 250. Wpisowe kosztuje 50 złotych. Zapisać się można za pośrednictwem strony internetowej super-sport.com.pl.
Tydzień po długim weekendzie, odbędzie się 26. edycja kultowego Memoriału im. Michała Fludra we Wleniu. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną (www.zapisy.time2win.pl). Wpisowe wynosi 30 złotych. Obszerna zapowiedź tego wydarzenia, wraz z programem, znajduje się w aktualnych „Nowinach Jeleniogórskich” z dnia 25 kwietnia 2017r.

 

Informację o innych wydarzeniach majowego długiego weekendu można znaleźć w linkach poniżej.

Komentarze (4)

jest w czym wybierać

Lepiej biegać po górach niż po asfalcie ....

pełna fotorelacja z dzisiejszego Półmaratonu i Dyszki http

Pełna fotorelacja z dzisiejszego Półmaratonu i Dyszki zapraszamy na "TS Regle" na facebook'u