To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie obchody majowych świąt

Jeleniogórskie obchody majowych świąt

Na Placu Ratuszowym odbędą się tradycyjnie jeleniogórskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień wcześniej pod ratuszem z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostaną zorganizowane rodzinne warsztaty artystyczne.

2 maja obok ratusza od godziny 11.00 do 13.00, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejski Dom Kultury „Muflon” organizują warsztaty artystyczne dla dzieci związane z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas imprezy poza warsztatami plastycznymi, będą się odbywać konkursy i quizy. Będzie też można nauczyć się tańca – krakowiaka. Zaplanowano tez występy zespołów artystycznych w repertuarze patriotycznym. Podczas imprezy będą rozdawane polskie flagi.

Oficjalne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z odegraniem hymnu, podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz przemówieniami okolicznościowymi, rozpoczną się 3 maja o godzinie 12.00 na Placu Ratuszowym. Po zakończeniu pierwszej części, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry uczestnicy przejdą pod pomnik "Wolność i Niepodległość" przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie odbędzie się ceremonia składania wieńców i kwiatów. O godzinie 13.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny. W trakcie obchodów będzie można otrzymać egzemplarz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
 

 

 


 

Komentarze (3)

Czyżby 1 Maja nie było już majowym świętem?

Liczę na przebudzenie się lewicy w dniu Święta 1 Maja, święta wszystkich ludzi pracy. Kościół rzymskokatolicki wykorzystuje tę datę promując św.Józefa jako święto robotnika. Ależ jak wiemy św.Józef nie był robotnikiem/pracobiorcą,tylko pracodawcą- prowadzącym własną działalność gospodarczą i zatrudniającym choćby swego pasierba Jezusa.Jak się rozliczał z fiskusem( rzymskimi podatkobiorcami) nie pamiętam. Zatem droga lewico,do dzieła! Nie dajcie sobie odebrać inicjatywy przez Kościół.

CYKLISTO,Jozef nalezy do Swietej Rodziny i tutaj wybaczenie jest automatyczne