To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kulturalna majówka w górskim klimacie

Kulturalna majówka w górskim klimacie

Szklarska Poręba na 1 maja przygotowała cykl atrakcyjnych wydarzeń na nietypowe rozpoczęcie tegorocznego, wyjątkowo długiego weekendu, z majowymi świętami w kalendarzu.   

W samo południe zaplanowano otwarcie niezwykłej Galerii Ulicznej, gdzie sztuka prezentowana jest w ciągu komunikacyjnym, przy ruchliwej międzynarodowej trasie. Artyści, którzy będą w ulicznej Galerii w Szklarskiej Porębie wystawiali, poddadzą swe prace nie tylko działaniom niesprzyjających górskich warunków atmosferycznych, ale przed wszystkim ocenie przeciętnego odbiorcy. Takiego, który być może do tej pory ze sztukami wizualnymi nie miał wiele do czynienia.
W ramach pierwszej wystawy Galerii Ulicznej swoje prace zaprezentują artyści z miasta pod Szrenicą – Maciej Wokan i Grzegorz Pawłowski - oraz poznański rzeźbiarz – Sylwester Chłodziński.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 przy pierwszym ekspozytorze przy ul. Jedności Narodowej 3 i zakończy występem zespołu CHILLA Quartet na Skwerze Radiowej Trójki.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Maciej Wokan, organizatorem - Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, a sponsorem jest Kopalnia IZER-GRANIT.

Tego samego dnia, od godz. 13.00 do 18.00, na Skwerze Radiowej Trójki w centrum miasta trwać będą warsztaty naukowe dla dzieci oraz wiele różnych zabaw nie tylko dla najmłodszych.  

Otwarcie Galerii Ulicznej w Szklarskiej Porębie.jpg
TRZY-MAJ-SIĘ - 1 maja w Szklarskiej Porębie.jpg