To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jose Torres i Salsa Symfonicznie na Gali NJ!

Jose Torres i Salsa Symfonicznie na Gali NJ!

W piątek, 26 stycznia 2018 r., o godz. 19.00 w jeleniogórskiej filharmonii - Gala Nowin Jeleniogórskich. W programie tego szczególnego wieczoru rozstrzygnięcie wyborów Człowieka Roku i Plebiscytu Sportowego NJ oraz wyjątkowy koncert: Jose Torres i Salsa Symfonicznie!

Na miłośników niecodziennych wrażeń czeka tradycjna muzyka kubańska w symfonicznej oprawie, czyli gorące rytmy w środku zimy. To znakomita propozycja na karnawał dla melomanów. Wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego wystąpi formacja Jose Torresa - słynnego artysty pochodzącego z Kuby, od 20 lat z sukcesami występującego na polskiej scenie muzycznej.

Na miłośników niecodziennych wrażeń czeka tradycjna muzyka kubańska w symfonicznej oprawie, czyli gorące rytmy w środku zimy. To znakomita propozycja na karnawał dla melomanów. Wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego wystąpi formacja Jose Torresa - słynnego artysty, wirtuoza instrumentów perkusyjnych, pochodzącego z Kuby, od ponad 20 lat z sukcesami występującego na polskiej scenie muzycznej.

Jose Torres założył pierwszą w Polsce orkiestrę salsową„Jose Torres y Salsa Tropical”. Współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.
Repertuar prowadzonego przez Jose Torresa zespołu Havana Dreams to kwintesencja kubańskiej muzyki tradycyjnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentują również współczesne gatunki kubańskie jak TIMBA, mające szczególne znaczenie w kulturze współczesnej. Ich koincerty to podróże do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie pozostawiają cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosniej muzyki, ciepła i beztroski.  

Pełen emocji program muzyki kubańskiej, w aranżacji na polsko-kubański skład zespołu Jose Torres & Havana Dreams oraz orkiestrę symfoniczną, jest owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Nie tylko dzieki porywającym rytmom, ale także fantastycznej osobowości Jose Torresa, który jest gwarantem doskonałej zabawy i muzycznej rozrywki na najwyższym poziomie. Artysta słynie z niesamowitej spontaniczności, poczucia humoru, mnóstwa pozytywnej energii i świetnego kontaktu z publicznością. Jego muzyka trafia do szerokiego grona słuchaczy. Znakomicie odbiera ją zarówno bardzo młoda, jak i dojrzała publiczność o sprecyzowanych gustach. I właśnie jest okazja do spotkania z jego kubańskim sercem i rozpalonymi kubańskim słońcem rytmami w Jeleniej Górze.

Bilety na jedyny w swoim rodzaju muzyczny wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej dostępne w sprzedaży od 2 stycznia 2018 r. Zapraszamy!