To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szóstka finalistów walczy o tytuł „Człowieka Roku 2017”

Szóstka finalistów walczy o tytuł „Człowieka Roku 2017”

Mirosław Garbowski:CR1, Radosław Jęcek:CR2, Artur Zych:CR8, Agnieszka Karaban:CR11, Krzysztof Czaplicki:CR12 oraz Jadwiga Błaszczyk:CR14 – ci kandydaci pozostali w grze o Kryształ Górski i tytuł „Człowieka Roku”. Nazwiska podajemy w kolejności zgłoszeń. Do końca o swoich faworytów walczyli zwolennicy Beaty Pacygi, Agaty Ćwiek, Józefa Liebersbacha, Marii Łabaziewicz oraz Jensa Kroegera. Byli blisko finału, bo w tym roku różnice punktowe były naprawdę minimalne. 

Szóstka finalistów to dla naszych wyborów nie nowość. Szanujemy jednak decyzje naszych czytelników. Tak się zawsze dzieje, gdy w głosowaniu Czytelników dwóch kandydatów z taka samą ilością głosów zajmuje miejsce 5. Teraz głosujemy już tylko na tych sześciu kandydatów. Przypominamy, że mamy do dyspozycji kupony bądź sms-y. Za każdy dostarczony do redakcji, oryginalny, wycięty z gazety kupon, dopisujemy danemu kandydatowi 2 punkty, a za każdy wysłany sms – 1 punkt. Głosujemy do dnia finału, do piątku 26 stycznia, do godziny 12.00.

SMS na Człowieka Roku wysyłamy na numer 7255 o treści: CR (z numerem przypisanym danemu kandydatowi), czyli np.CR44
Wielkość liter w treści SMS nie ma znaczenia, ale nie stosujemy spacji. Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł brutto. Po każdym prawidłowo nadanym sms-ie otrzymają państwo informację potwierdzającą, że głos został zaliczony.
Nie ma żadnych ograniczeń co do ilości oddanych głosów, za pośrednictwem kuponów, jak i sms-ów przez jednego czytelnika.

Tuż przed galą zbierze się kapituła wyborów składajaca się z laureatów wyborów z poprzednich lat oraz przedstawiciela redakcji i Fundacji Nowin Jeleniogórskich. Kapituła przeprowadzi głosowanie wśród siebie. Wyniki tego głosowania zostaną dodane do wynków głosowania czytelników (wg schematu za pierwsze miejsce 6 punktów, za drugie 5 punktów etc.) – suma tych dwóch głosowan rozstrzygnie o wyborze "Człowieka Roku". W przypadku równej ilości punktow – zadecydują wyniki głosowania czytelników. W przypadku kolejnego "pata" – decyzja leży po stronie przewodniczącego kapituły. Jest więc o co walczyć.

Rozstrzygnięcie nastąpi podczas Gali Nowin Jeleniogórskich 26 stycznia (piątek) o godzinie 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej.