To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ośmiu finalistów Plebiscytu Sportowego

Ośmiu finalistów Plebiscytu Sportowego

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, za pomocą gazetowych kuponów i sms-ów wybrali najpopularniejszych – najlepszych pięciu sportowców i trójkę trenerów. W 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” zdobyli oni najwięcej punktów. Przypominamy, że do miana NAJ w 2017 roku, z klubów regionu jeleniogórskiego nominowano łącznie 22 zawodników i zawodniczek oraz 17 szkoleniowców.

Ulubieńców fanów sportu wymieniamy według nadanych numerów SMS-ów w kolejności nadesłanych zgłoszeń.

SPORTOWCY

Saneczkarstwo na torach lodowych
Maciej Kurowski (Śnieżka Karpacz) – SMS o treści SP3

Piłka ręczna
Aleksandra Tomczyk (KPR Jelenia Góra) – SMS o treści SP7

Koszykówka
Marta Klementowską (KS „Wichoś” Jelenia Góra) – SMS o treści SP10

Kajakarstwo w stylu dowolnym
Zofia Tuła (Karkonoski Klub Kajakowy Jelenia Góra) – SMS o treści SP11
Tomasz Czaplicki – SMS o treści SP 12

W drugiej plebiscytowej „Piątce” NAJ sportowców według ilości zdobytych punktów znaleźli się zapaśnik stylu klasycznego Mirosław Wieczorkiewicz (Jeleniogórskie Centrum Sportów Walki), lekkoatletka Lucyna Kornobys (MKL „12” Jelenia Góra/Start Wrocław), zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate, Damian Galuba i Robert Łaskawiec oraz biegacz narciarski Michał Skowron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra).

TRENERZY

Piłka nożna
Jarosław Wichowski (MKS PH Sawczak – Włókniarz Mirsk) – SMS o treści TR5

Biathlon
Ewelina Jedziniak (UKS „Krokus” Piechowice) – SMS o treści TR6

Kajakarstwo w stylu dowolnym
Krzysztof Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy Jelenia Góra) – SMS o treści TR7

Miejsca 4 – 6 zajęli: trenerka grup młodzieżowych KPR-u Jelenia Góra w piłce ręcznej Dila Samadowa, szkoleniowiec saneczkarzy na torach lodowych Monika Pawlak – Warzybok (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) i coach biathlonistów z tego samego klubu Andrzej Koziński.

Końcową kolejność ustalą wyniki głosowania do 26 stycznia do godziny 12. Na wymienionych wyżej plebiscytowych finalistów nadal można głosować za pomocą kuponów wyciętych z „NJ” z datą ważności i sms-ów. We wtorkowym numerze „NJ” z 16 stycznia nie został wydrukowany kolejny, siódmy kupon. W takiej sytuacji prosimy Naszych Czytelników o wycięcie z gazety tytułu „Plebiscytowi finaliści już znani” (strona 9), wpisanie na nim nazwiska sportowca i trenera oraz swoich danych osobowych. Za brak „zagubionego” kuponu przepraszamy. Ostatni gazetowy kupon w formie Jokera zamieścimy w „NJ” 23 stycznia.

Przypominamy ważną zmianę w plebiscytowym głosowaniu. Za wytypowanie na „Nowinowym” kuponie każdy kandydat (sportowiec i trener osobno), otrzymuje dwa punkty, za sms jeden punkt. SMS na Sportowca Roku wysyłamy na numer 7255 lub 72150 o treści: SP (z numerem przypisanym kandydatowi), czyli np. SP44. SMS na Trenera Roku wysyłamy na numer 7255 lub 72150 o treści: TR (z numerem przypisanym kandydatowi), czyli np. TR21. Wielkość liter w sms-ch nie ma znaczenia, nie stosujemy spacji. Koszt jednego sms-a to 2,46 złotych brutto.

Podczas uroczystej Gali „Nowin Jeleniogórskich” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze zaplanowanej 26 stycznia o godzinie 19, zaproszeni laureaci z obu plebiscytowych kategorii z tytułami NAJ, zostaną uhonorowani. Gwiazdą wieczoru w rytmie kubańskiej salsy będzie Jose Torres.