To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórzanki przeciw nienawiści

Jeleniogórzanki przeciw nienawiści

Brzydka pogoda nie zniechęciła jeleniogórzanek do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Choć dzisiaj (8 marca) na plac Ratuszowy przyszło ich niezbyt wiele, to nie zabrakło gorących życzeń, apeli o porzucenie mowy nienawiści oraz słów zachęty do aktywnego włączania się w życie miasta.

Największy aplauz wywołała 16-latka, która wygłosiła wiersz o byciu kobietą i zadeklarowała, że zawsze będzie walczyć o wolność wyboru i niezależność. - Marzy mi się Polska, w której aborcja nie będzie tematem rozgrywek wyborczych, gdzie szanowane będą prawa kobiet, doceniana ich praca i wiedza- mówiła jedna z uczestniczek spotkania. Zorganizował je jeleniogórski KOD. I choć z planowanego marszu pod pomnik "Porwanie Europy" nic nie wyszło (z powodu pogody), to panie były bardzo zadowolone z możliwości wspólnego świętowania. A pod pomnik zamierzają iść za miesiąc.

"Sprawy Polek"

To nie koniec spotkań kobiet. 11 marca o godz. 17.00 w Książnicy Karkonoskiej z jeleniogórzankami porozmawiają posłanki PO Anna Nemś, Joanna Frydrych oraz Zofia Czernow. Spotkania z cyklu „Sprawy Polek” odbywają się w całej Polsce.

Posłanki PO są we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Chcą rozmawiać i słuchać, i na tej podstawie zaproponować wspólnie wypracowane rozwiązania dla lepszego życia kobiet w Polsce. Szczególnie zależy im na propozycjach w trzech fundamentalnych filarach : równość, świadomość i opieka zdrowotna. Wstęp jest wolny.

I Konferencja Kobiet w Jeleniej Górze

O wyzwaniach jakie stoją przed współczesnymi kobietami jeleniogórzanki porozmawiają na konferencji zorganizowanej przez Karkonoski Klub Amazonek oraz posłankę Zofię Czernow. Każdy może przyjść wysłuchać wystąpień między innymi Barbary Nowackiej i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy- Błońskiej oraz prof. Alicji Chybickiej,  które przyjadą na konferencję „100 lat praw wyborczych Polek- doświadczenia i nowe wyzwania”. Odbędzie się ona 16 marca o godz. 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. Przewidziana jest także prezentacja firm, które prowadzą jeleniogórzanki, prelekcje oraz dyskusja. Wstęp jest za darmo.

Konferencja będzie okazją dla jeleniogórzanek, które chcą aktywnie włączyć się w życie miasta, zmieniać je i sprawiać, że kobietom będzie się mieszkało tu łatwiej.

8 marca (1).jpg
8 marca (2).jpg
8 marca (4).jpg
8 marca (6).jpg
8 marca (8).jpg
8 marca (10).jpg
8 marca (12).jpg
8 marca (14).jpg
8 marca (16).jpg
8 marca (17).jpg
8 marca (18).jpg
8 marca (20).jpg

Komentarze (19)

Dlaczego posłanka Marzena Machałek (PiS) nie świętuje z kobietami z jeleniogórskiego ich pięknego święta ?

Posłanka Machałek stała się sławna.
Pisały o niej ogólnopolskie gazety. Polecam artykuł na portalu "Fakt" z dnia 15 lutego 2019 r. Tytuł artykułu: "Śmieciowa ośmiornica działaczy PiS! Zatruwali Polskę odpadami z Niemiec".

Nikt nie zrobił więcej dla kobiet niż Zośka. Ona nawet rozwaliła Anilux, żebyście drogie panie nie musiały pracować. Złota kobieta. Poza tym to jest dzień kobiet, a przyszły Wściekłe Macice.

Z marszu nic nie wyszło.O wolność, niezależność i prawa kobiet chcą walczyć, a złej pogody się przestraszyły?A co tam u byłego szefuncia KOD Mateuszka el alimentnte&fakturante?

Jak nie będzie NIENAWIŚCI, to się KOD rozpadnie.

Towarzystwo wzajemnej adoracji jak widac POmału sie sypie.
Dla 10 osób taki news! Brawo Wy

Dobrze, że kobiety w JG są wolne, mają prawo robić co chcą i nie miały obowiązku przychodzić na tę demonstrację feministek. Wbrew temu, co sądzą te dziwne panie, z Zofią Czernow na czele. Panowie - nie dajcie się zwieść. Kobiet, które się domagają aborcji i którym wszystko przeszkadza, jest naprawdę garstka. Reszta jest normalna. Co widać po frekwencji.

Smutny widok, bardzo smutny :(

w tej Jeleniej to wszystkiego się boją. Jedzcie ludzie do Wrocka to zobaczycie ile tam tysięcy ludzi przychodzi na demonstracje i wiece wszelkiego typu. Tam widać we Wrocławiu Wolność i swoboda !!

Kobiety, które demonstrują przeciw nienawiści najbardziej nienawidzą. Zapytajcie taką o poglądy na temat PIS to zobaczycie wybuch nienawiści . Taki paradoks.

nie kumam, to protest bab, ktore ida za chlopem? tak to wyglada z perspektywy zwyklego widza.

"Chorzy z nienawiści", tego zwrotu pierwszy raz użył Kuroń(z wyraźnie widocznymi objawami tego stanu), jako przedstawiciel kolaborantów okrągłego stołu z postkomunistami dla jakiegoś usprawiedliwienia tego co zrobili z rządem Olszewskiego. Zwrot się nadzwyczajnie dobrze przyjął po tamtej stronie politycznej i jest przez nią bardzo ochoczo używany do dzisiaj. Znamienne jest, że osoby które go najchętniej używają, wykazują właśnie te objawy, o które oskarżają swoich przeciwników. Nienawiść to siła napędowa obecnej opozycji...

A co tom robli obroncy SBckich przywileji

Żądamy skrobanki na życzenie dla kobiet w wieku od 13 do 89lat! Odrzucenie naszego wniosku, to hejt i atak na naszą wolność! Brak aprobaty rządu dla naszego postulatu zostanie zgłoszony do Hagi i Sztrasburga - a tam już was nauczą szacunku dla życia kobiet!!!

Te kwiaty już przekwitły

Za każdym razem inna inicjatywa i inna nazwa, ale wciąż te same facjaty odgonione od koryta i możliwości rabowania Polski. PASZOŁ WON komuchy.

won z ta czerwona kundlica

Baby bez bolca dostają pier***ca.

Sporo młódek