To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na Dzień Kobiet nie tylko kwiatek

Na Dzień Kobiet nie tylko kwiatek

Jeleniogórzanki swoje święto będą obchodzić nie tylko na koncertach czy prywatkach.

8 marca o godz. 16 mogą przyjść na plac Ratuszowy, by razem z innymi paniami upomnieć się o swoje prawa. 11 marca mogą wziąć udział w bardzo ciekawym spotkaniu z cyklu "Sprawy Polek"  zaś 16 marca w konferencji „100 lat praw wyborczych Polek- doświadczenia i nowe wyzwania”. Udział w niej wezmą m.in.  Barbara Nowacka oraz Małgorzata Kidawa- Błońska.

8 marca o godz. 16 na placu Ratuszowym w planie happeningu zorganizowanego przez KOD w Jeleniej Górze są wspólne pląsy w kręgu, życzenia oraz marsz pod hasłem „My Polki, My Europejki” do pomnika „Porwanie Europy”.

To nie koniec spotkań kobiet. 11 marca o godz. 17.00 w Książnicy Karkonoskiej z jeleniogórzankami porozmawiają posłanki PO Anna Nemś, Joanna Frydrych oraz Zofia Czernow.

Spotkania z cyklu „Sprawy Polek” odbywają się w całej Polsce. Posłanki PO są we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Chcą rozmawiać i słuchać, i na tej podstawie zaproponować wspólnie wypracowane rozwiązania dla lepszego życia kobiet w Polsce. Szczególnie zależy im na propozycjach w trzech fundamentalnych filarach : równość, świadomość i opieka zdrowotna. Wstęp jest wolny.

I Konferencja Kobiet w Jeleniej Górze

O wyzwaniach jakie stoją przed współczesnymi kobietami jeleniogórzanki porozmawiają na konferencji zorganizowanej przez Karkonoski Klub Amazonek oraz posłankę Zofię Czernow.

Każdy może przyjść wysłuchać wystąpień między innymi Barbary Nowackiej i Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, które przyjadą na konferencję „100 lat praw wyborczych Polek- doświadczenia i nowe wyzwania”.

Odbędzie się ona 16 marca o godz. 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. Przewidziana jest także prezentacja firm, które prowadzą jeleniogórzanki, prelekcje oraz dyskusja. Wstęp jest za darmo. Konferencja będzie okazją dla jeleniogórzanek, które chcą aktywnie włączyć się w życie miasta, zmieniać je i sprawiać, że kobietom będzie się mieszkało tu łatwiej.

IMG_4738.jpg