To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Wytrych 2019?

Dla kogo Wytrych 2019?

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę naszego regionu. Zdobywcę tegorocznego Wytrycha do Serc Publiczności poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków. Ceremonia wręczenia dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich odbędzie się w sobotę 26 października 2019 r. w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida.

O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2019, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk 2019 tradycyjnie przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. Szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności 2019, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków w Teatrze Norwida.

Kapituła przyzna Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2018/2019 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od września 2018 do końca sierpnia 2019 roku), najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2019 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wkraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne.

Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” przyznają własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Do 27 września 2019, do godziny 14.00, można zgłaszać artystów związanych z regionem jeleniogórskim, którzy, Państwa zdaniem, zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury twórców wszelkich dziedzin sztuki. Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać pocztą elektroniczną na adres: fundacja@fundacjanj.org, bądź pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Nowin Jeleniogórskich, ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra. Uwaga! O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu przesyłki do siedziby fundacji. Zgłoszenia można dokonać również za pomocą kuponu wydrukowanego w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich, który będzie jednocześnie głosem oddanym na wskazanego artystę.

Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować można na oryginalnych kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich”, oraz SMS-ami. Każdy głos oddany za pomocą kuponu wyciętego z egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em to 1 punkt. O tym, w jaki sposób będzie można głosować poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w „Nowin Jeleniogórskich” oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl, po uruchomieniu głosowania elektronicznego. Pierwszym etapem plebiscytu, który właśnie rozpoczęliśmy, jest zgłaszanie kandydatów, z którym równolegle odbywa się głosowanie za pomocą kuponów! Każde zgłoszenie kuponowe jest już zarazem punktowanym głosem liczącym się w plebiscycie.

Głosowanie plebiscytowe podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym do 11 października 2019 r. do godz. 12.00, można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów nominowanych do nagrody. W drugim etapie plebiscytu, trwającym od 12 października 2019 od godz. 12.00 do 25 października 2019 do godz. 12.00, będzie można głosować już tylko na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody. Wytrych 2019 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w głosowaniu publiczności. Liczy się łączna ilość punktów zdobytych w obu etapach głosowania.

Warto uczestniczyć w naszym plebiscycie i głosować na ulubionych artystów także dlatego, że pięć osób, które oddadzą największą ilość głosów za pomocą kuponów i sms-ów, otrzyma dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną Galę Srebrnych Kluczyków! Oddających głosy identyfikować będziemy za pomocą numerów telefonów wpisanych na kuponach i numerów telefonów, z których wysyłane będą głosy SMS-owe.

Uwaga! Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” mają też możliwość zgłoszenia kandydatur do Srebrnych Kluczyków i Złotego Kluczyka 2018. Jeśli widzicie Państwo kogoś, kto zasługuje na to wyróżnienie, prosimy nas o tym powiadomić! Podpisane zgłoszenie, zawierające imię i nazwisko kandydata wraz z uzasadnieniem, można wysyłać pocztą elektroniczną bądź pocztą tradycyjną na podane wyżej adresy Fundacji Nowin Jeleniogórskich. Kandydatury zgłaszać mogą osoby prywatne, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Wszystkie prawidłowo zgłoszone kandydatury zostaną przedstawione Kapitule Srebrnych Kluczyków, która decydować będzie o przyznaniu nagród. Na zgłoszenia kandydatów do Srebrnych Kluczyków i Złotego Kluczyka czekamy do 30 września, do godz. 16.00. Zapraszamy do współdecydowania o tym, kto otrzyma tegoroczne nagrody kulturalne NJ! O wydarzeniach, które uświetnić mają Galę Srebrnych Kluczyków, informować będziemy w kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich, w których przedstawiać będziemy także kandydatów do nagrody publiczności, czyli Wytrycha 2019 oraz na naszym portalu inetnetowym www.nj24.pl.

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu.