To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Wytrych 2019? Głosuj na ulubionych artystów!

Dla kogo Wytrych 2019? Głosuj na ulubionych artystów!

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę naszego regionu. Lista kandydatów do tegorocznego Wytrycha do Serc Publiczności jest już zamknięta. Zdobywcę nagrody poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków 2019. Ceremonia wręczenia dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich odbędzie się w sobotę, 26 października, o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida.  

O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2019, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk 2019 tradycyjnie przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. Szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności 2019, przyznają Państwo - Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków 2019.

Kapituła przyzna Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2018/2019 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od września 2018 do końca sierpnia 2019 roku), najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2019 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wkraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne.

Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” przyznają własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Do 27 września 2019, do godziny 14.00, można było zgłosić artystę/artystkę, którzy, Państwa zdaniem, zasługują na tę nagrodę.

Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować można na oryginalnych kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich”, oraz SMS-ami. Każdy głos oddany za pomocą kuponu wyciętego z egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em to 1 punkt. Aby zagłosować za pomocą kuponu, wystarczy kupon wyciąć z egzemplarza NJ, wypełnić i dostarczyć do redakcji NJ osobiście bądź przesłać pocztą. Uwaga! O przyjęciu głosów decyduje data wpływu przesyłki z kuponami do siedziby redakcji Nowin Jeleniogórskich (ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra).
Aby zagłosować elektronicznie, należy wysłać SMS na numer 7148. W treści wpisać: wytrych. oraz numer przypisany kandydatowi. Uwaga! Między słowem „wytrych” i numerem kandydata wpisać należy kropkę. Przykładowy SMS to wytrych.X (w miejsce X należy wpisać cyfrę), np. wytrych.44  Koszt wysłania jednego sms-a to 1,23 zł (z VAT).

Głosowanie plebiscytowe podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym do 11 października 2019 r. do godz. 12.00, można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów nominowanych do nagrody. W drugim etapie plebiscytu, trwającym od 12 października 2019 od godz. 12.00 do 25 października 2019 do godz. 12.00, będzie można głosować już tylko na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody. Wytrych 2019 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w głosowaniu publiczności. Liczy się łączna ilość punktów zdobytych w obu etapach głosowania.

Warto uczestniczyć w naszym plebiscycie i głosować na ulubionych artystów także dlatego, że pięć osób, które oddadzą największą ilość głosów za pomocą kuponów i sms-ów, otrzyma dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną Galę Srebrnych Kluczyków! Oddających głosy identyfikować będziemy za pomocą numerów telefonów wpisanych na kuponach i numerów telefonów, z których wysyłane będą głosy SMS-owe.

Zapraszamy do współdecydowania o tym, w czyje ręce trafi Wytrych 2019! O przebiegu głosowania i wydarzeniach, które uświetnią Galę Srebrnych Kluczyków, informujemy w kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich oraz w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.

Dla kogo Wytrych 2019? 

Kandydaci do nagrody:

Dariusz Miliński - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.1
Przemysław Semczuk - literat - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.2
Magdalena Kuźniarz – plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.3
Jacek Paruszyński - aktor - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.4
Mirosław Kulla - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.5
Lidia Lisowicz - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.6
Emanuela Czujowska - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.7
Krzysztof Rogacewicz - aktor - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.8
Katarzyna Trzeszczkowska - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.9
Grzegorz Pawłowski – rzeźbiarz - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.10
Bogumiła Twardowska-Rogacewicz - plastyk - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.11
Andrzej Boj Wojtowicz - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.12
Diana Jonkisz - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.13
Roman Samostrokov – muzyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.14
Honorata Magdeczko-Capote - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.15


Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu.