To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie bardzo świątecznie

Fot. Daniel Antosik

Trzy dni, od 21 do 23 grudnia, potrwają tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne. Na tradycyjne już wydarzenie, wprowadzające wyjątkowy nastrój wspólnego przeżywania świąt w okresie przygotowań do Bożego Narodzenia, gospodarze Lwówka Śląskiego zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy oraz przyjaciół z bliższych i dalszych okolic.

Na piątek, 21 grudnia, zaplanowano jedną z największych atrakcji imprezy, czyli wielką Paradę Mikołajów. Przemarsz ulicami miasteczka kilkusetosobowej drużyny Świętego Mikołaja zaplanowano na godz. 13.00. Na lwówecki rynek warto wybrać się jednak nieco wcześniej, ponieważ już w południe wystartuje jarmark bożonarodzeniowy, który trwać będzie także w sobotę. W kramach, ustawionych we wnętrzach lwóweckiego ratusza, zaopatrzyć będzie można się przede wszystkim w stroiki i najróżniejsze inne produkty świąteczne, wśród których nie zabraknie lokalnych specjałów. W piątek od południa, na scenie ustawionej przy wielkiej choince, odbywać się będą też świąteczne prezentacje artystyczne w wykonaniu dzieci z miejscowych szkół.

W sobotę, 22 grudnia, jarmark świąteczny rozpocznie się o godz. 10.00, a trwać będzie do ok. 16.00. O 13.30 rozpoczną się plenerowe koncerty. Na początek zabrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru z czeskiego Velký'ego Šenova. Później świąteczny program zaprezentuje Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna. Na godz. 16.00 zaplanowano główne wydarzenie tego dnia, czyli uroczyste powitanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które w orszaku wprowadzą do miasta harcerze. Gdy ulice miasteczka rozświetlą setki płomieni świec, z jasełkowej sceny popłyną życzenia świąteczne składane przez władze miasta i gminy oraz gości, którzy tego dnia odwiedzą Lwówek Śląski. W programie wigilijnego spotkania, odbywającego się zawsze w fantastycznej atmosferze, także poczęstunek przy wielkiej choince ustawionej przy ratuszu. Na wszystkich chętnych czekać będą tysiące pierogów i gorący barszcz. Naprawdę warto tego dnia pojawić się na lwóweckim rynku, by poczuć magię autentycznych świąt.

Niedzielne wydarzenia rozgrywać się będą w Kościele pw. WMP. Tam, po specjalnym nabożeństwie dla dzieci, zaplanowanym na godz. 15.00, odbędzie się oficjalne otwarcie wystaw wieńczących doroczne, szkolne konkursy szopek betlejemskich oraz dekoracji świątecznych z masy solnej.

LWÓWECKIE JASEŁKA ULICZNE 2018

PROGRAM

21 grudnia (piątek)
Rynek miejski/Sala Mieszczańska w ratuszu
12.00 – 16.00 - JARMARK ŚWIĄTECZNY
Rynek miejski/scena przy choince
12.00 – ŚWIĄTECZNE PREZENTACJE:
Przedszkole nr 1
Przedszkole nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
13.00 – PARADA MIKOŁAJÓW
13.30 – ŚWIĄTECZNE PREZENTACJE:
Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych
Szkoła Podstawowa w Niwnicach
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2

22 grudnia (sobota)
Rynek miejski/Sala Mieszczańska w ratuszu
10.00 – 16.00 - JARMARK ŚWIĄTECZNY
Rynek miejski/scena przy choince
13.30 – kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru z Velkýego Šenova (Czechy)
14.30 – koncert świąteczny w wykonaniu Lubańskiej Orkiestry Reprezentacyjnej
16.00 – POWITANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU,
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, SPOTKANIE WIGILIJNE PRZY CHOINCE
23 grudnia (niedziela)
Kościół pw. WNMP
15.00 – MSZA ŚWIĘTA DLA DZIECI
po Mszy Św. otwarcie wystaw pokonkursowych: „Szopek Betlejemskich” (Szk. Podst. w Niwnicach) i „Dekoracji świątecznych z masy solnej” (Szk. Podst. nr 2) 

Jasełka - afisz - nj24.jpg

Komentarze (2)

Tylko w Jeleniej jak zwykle nuudy i cisza.

Czy manifestacja KODu jest przewidziana na któryś dzień? Chciałbym się trochę pośmiać w te ponure dni.