To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
stycznia 10, 2016

Niemałym zainteresowaniem cieszył się piątkowy (08.01) wernisaż wystawy Andrzeja Kołodziejczyka "Fotografia i Architektura" w Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Zbiór prac poświęconych świeckim i sakralnym zabytkom regionu, jest pierwszą indywidualną ekspozycją artysty. Fotograf – niczym detektyw - w nienachalny, acz dociekliwy sposób stara się szukać relacji między pięknem, a funkcjonalnością budowli, które „chwyta” w szkło swego obiektywu.

marca 9, 2014

Aktywne kobiety, które postanowiły 8 marca podarować sobie rarytas - „czas  dla siebie” -  świętowały Dzień Kobiet w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

maja 30, 2013

PESTKA czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych gra dla jeleniogórskich widzów od środy, 29 maja. Do spektakli w sali Novej i sali widowiskowej JCK oraz nocnych koncertów w Klubie Kwadrat, od piątku, 31 maja do niedzieli, 2 czerwca  dołączą działania animacyjno – teatralne na Placu Ratuszowym dla... dzieciaków. PESTECZKA chce wychować przyszłych widzów PESTKI.

stycznia 27, 2013

- Już dawno nie miałem takiego chórku z publiczności jak dzisiaj przy utworze „Miłość ci wszystko wybaczy” – mówił po wczorajszym koncercie w JCKu Joao de Sousa, Portugalczyk śpiewający tradycyjne fado połączone z polską muzyką. Jego występ rozgrzał zmrożonych słuchaczy, przywołując im wspomnienia z wakacji w ojczyźnie wokalisty.

stycznia 15, 2013

12 i 13 stycznia 2013 roku podczas corocznej imprezy „Auftakt – teatr rusza w tan” w Centrum Steinhaus Bautzen zaprezentowano polsko – niemiecki spektakl CIRCUS. To efekt tygodniowych warsztatów taneczno-muzyczno-teatralnych zrealizowanych w ramach projektu Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Socjokulturalnego Centrum Steinhaus Bautzen.

listopada 21, 2012

Na „ ...Niecodzienne chwile w codzienności... ” zaprasza Galeria „Pod Brązowym Jeleniem” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. To najnowsza wystawa, na której swoje malarskie prace prezentuje  Marko Bruk.

października 23, 2012

Zespół Michał Kapczuk Trio w składzie Nikola Kołodziejczyk (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas) i Sebastian Kuchczyński (perkusja) otrzymał Grand Prix XI Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwalu. W ręce młodych muzyków oprócz efektownej statuetki Złotego Krokusa trafił też czek na 5 tys. zł

października 16, 2012

Już w tym tygodniu rusza prawdziwy, jesienny maraton jazzowy, czyli XI Międzynarodowy KROKUS JAZZ FESTIWAL. Jeleniogórska część imprezy rozpoczyna się 19 października i potrwa trzy dni.

lipca 21, 2012

Dziś, w sobotę 21 lipca o godzinie 21 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze będzie można obejrzeć na ekranie multimedialne widowisko „Odyseja (re)AKTYWACJA”, zrealizowane przez młodzież polską i niemiecką, biorącą udział w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych „ODYSEJA”. Projekt prowadzi Jeleniogórskie Centrum Kultury.

czerwca 3, 2012

Dziś finiszuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA 2012 w Jeleniogorskim Centrum Kultury! Otwarty panel dyskusyjny o teatrze zaplanowano na godzinę 17 w Klubie Kwadrat JCK. Wczoraj zakończyły się festiwalowe prezentacje teatralne.

maja 31, 2012

Pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA 2012 w Jeleniogórskim Centrum Kultury upłynął pod znakiem muzyki i efektów wizualnych. Muzyka, plastyka i wykorzystanie najnowszej techniki zdominowały spektakle, które publiczność Pestki miała okazję obejrzeć w środowy wieczór. Siłą spektaklu „Lunis” przygotowanego przez Derevo School on Wheels, także spektaklu „Uczucie dźwięku” Teatru Brama z Goleniowa była warstwa muzyczna.

stycznia 14, 2012