To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
listopada 21, 2014

- Sztuka jest sztuczna, a prawdziwe, autentyczne piękno tkwi w samej naturze – cytowała polską historyk i krytyk sztuki - Andę Rottenberg, Nina Hobgarska, dyrektor jeleniogórskiej Galerii BWA, podczas wernisażu wystaw Gór górzystość i Szkiełkiem i okiem, w piątek 21 listopada. Dwie, bardzo różne od siebie ekspozycje, budziły zupełnie odmienne emocje – obok zachwytu naturalnym pięknem i srogością krajobrazu, pojawiła się refleksja nad srogością codziennego życia…

listopada 18, 2014

Piękno i gorycz, harmonia i dramat, spokój duszy i ból związany z okrucieństwem ziemskiej rzeczywistości – o dualizmie naszego świata nigdy nie można powiedzieć za dużo. O jego pięknie i okrucieństwie mówili niezliczeni poeci, filozofowie, malarze. O dwóch aspektach świata opowie już w piątek dwóch lekarzy, których obok zawodowej pasji łączy jeszcze jedna – chwytanie rzeczywistości w fotograficzny kadr.

września 19, 2014

- Pasjonuje mnie fotografia inscenizowana, aranżowana – rzeczywistość którą sam stwarzam, ale rzeczywistość taka która komentuje przy tym moje własne życie – mówił na piątkowym wernisażu swojej wystawy (19.09) „Poruszające ciało”, prof. Eugeniusz Józefowski. 

lutego 3, 2014

Fotografuje od piętnastego roku życia.  W Muzeum Karkonoskim Janina Peikert - założycielka Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wiceprezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego -  pokazuje porterety osób, które spotkała podczas swoich licznych podróży na sześciu kontynentach.

stycznia 27, 2013

W jeleniogórskiej Galerii Sztuki BWA swoje prace pokazuje 36 fotografów związanych z Jelenią Górą i Kotliną Jeleniogórską. Ekspozycja „Znaki czasu zapisy przestrzeni. Fotografia” jest kontynuacją ubiegłorocznej wystawy prezentującej twórczość malarzy, rzeźbiarzy i grafików Kotliny Jeleniogórskiej.

września 13, 2012

W piątek 14 września rozpoczyna się Festiwal Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze.  Festiwal jest rozwinięciem prestiżowego Biennale Fotografii Górskiej będącego jedną z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce imprez kulturalnych kojarzonych z Jelenią Górą i decydujących o „fotograficznej” marce stolicy Karkonoszy.