To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Znamy finalistów 45. plebiscytu sportowego NJ!

Znamy finalistów 45. plebiscytu sportowego NJ!

Z końcem kwietnia 2020 roku zostało zakończone głosowanie w I etapie w 45. plebiscytu sportowego Nowin Jeleniogórskich. Do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku kandydowały łącznie 44 osoby: 35 zawodników i zawodniczek, w tym 16 młodych sportowców w wieku 12-16 lat oraz dziewięciu trenerów. Znamy już nazwiska finalistów plebiscytu (pięciu w każdej kategorii).

W odróżnieniu od minionych lat tegoroczne plebiscytowe głosowanie zdecydowanie zdominowało typowanie sms-owe. W pierwszym etapie plebiscytu NJ w kategorii SPORTOWCY ROKU 2019 rywalizowało dziewiętnastu zawodników i zawodniczek reprezentujących siedem dyscyplin sportu. W kategorii TRENERZY ROKU 2019 do miejsc 1-5 kandydowało dziewięciu szkoleniowców. Dużą popularnością cieszyła się nowa kategoria plebiscytowa NADZIEJA SPORTOWA ROKU 2019 do której zgłoszono szesnastu młodych utalentowanych zawodników i zawodniczek z pierwszymi sukcesami.

Listę nazwisk sportowców i szkoleniowców, którzy zdobyli największa ilość punktów nominowanych w I etapie plebiscytu i nominowani zostali do nagród oraz osób sklasyfikowanych na pozycjach od 6 do 10 opublikowaliśmy w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 5 maja 2020 roku. Sylwetki finalistów prezentujemy w kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich. Tam też znaleźć można instrukcję głosowania na nominowanych. Pełną listę nominowanych do nagród znaleźć mozna także TUTAJ:

Tylko nominowani sportowcy i trenerzy z czołowych miejsc w każdej z trzech kategorii rywalizują teraz o jedno najwyższe miejsce i nagrody w drugim, finałowym etapie plebiscytowego głosowania. Głosowanie na kuponach z NJ i sms-ami potrwa do 31 maja 2020 roku do godziny 24.00.

Rozstrzygnięcie 45. redakcyjnego plebiscytu i uroczyste uhonorowanie najpopularniejszych sportowców i trenerów w regionu jeleniogórskiego planujemy w najbliższym możliwym terminie, uzależnionym od czasu trwania stanu epidemii.