To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zimowy festiwal w Szklarskiej Porębie

Śnieżne i lodowe rzeźby powstające pod Szrenicą zawsze przyciągają tłumy widzów. Fot. Daniel Antosik

„Trójka górom” taką nazwę ma czterodniowy festiwal, który odbędzie się w Szklarskiej Porębie w dniach 12-15 lutego 2015 r. To pierwsza edycja imprezy i już po programie widać, że ma szanse stać się jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu wydarzeń miasta pod Szrenicą. Jego patronem będzie Program III Polskiego Radia. Popularni dziennikarze i prezenterzy tej stacji będą współtworzyć wydarzenia festiwalu. W zimowej stolicy Radiowej Trójki zaroi się od twórców, postaci znanych i cenionych. Będą spotkania, muzyka, sport i zabawa.

Namiot spotkań ustawiony na Skwerze Radiowej Trójki będzie miejscem licznych intelektualnych przygód. Tutaj właśnie dziennikarze Trójki poprowadzą spotkania z Magdaleną Grzebałkowską (autorka znakomitej książki o Beksińskich), Marią Czubaszek , prof. Janem Miodkiem, Kinga Preis, Arturem Żmijewskim oraz mistrzynią olimpijską Renata Mauer. W namiocie spotkań Marek Niedźwiecki zaprezentuje swoją wystawę fotografii. W ramach festiwalu wystąpi (w hotelu Bornit) Piotr Bukartyk oraz miejscowa kapela Galaxy Dust (Esplanada) oraz Paraluzja (namiot spotkań). Mocnym punktem festiwalu będą zapowiadane już przez nas Śniegolepy. Poza częścią konkursową, turyści i mieszkańcy podziwiać będą mogli zimowe rzeźby i sam proces tworzenia profesjonalnych artystów "wyczarowujących" dzieła sztuki ze śniegu.

W festiwalowej ofercie nie zabraknie propozycji sportowo-tanecznych. Do takich zaliczyć trzeba Walentynkowy Slalom oraz Trójkowa Dyskoteka Marzeń na Lodzie.

Oczywiste i uświęcone tradycją jest, że obecność zaprzyjaźnionych dziennikarzy będzie się wiązać z nadawania spod Szrenicy trójkowych audycji (Lista Przebojów, Markomania).

Dzieci z pewnością szczególnie czekać będą na festiwalowe warsztaty KlockiLego, gdzie będą mogły budować swoje marzenia.

Szczegółowy program wydarzenia na afiszu, który publikujemy poniżej. 

 

 

Komentarze (3)

Miodek - wrocławski celebryta, który już dawno zjada swój własny ogon. Znowu go przywiało do nas. Popatrzcie jakie ten gość ma publikacje. Prawdziwi naukowcy śmieją się tylko z niego!

Z tej okazji otworzą zapewne trasę FIS na Szrenicy.

Może Karkonosze Osobowy ruszy???????????