To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Barwny i efektowny finał Śniegolepów

Zwycięska rzeźba "Pomiędzy" w wykonaniu ASP Gdańsk.

– Są piękne, niezwykłe – powtarzali przechodnie, podziwiając gotowe prace ekip uczestniczących w zakończonych wczoraj mistrzostwach w rzeźbie ze Śniegu, które odbyły się w Szklarskiej Porębie. Konkurs się zakończył, ale wciąż można podziwiać prace. No i trwa pełen atrakcji festiwal „Trójka Górom”.

Dawno już podczas Śniegolepów nie było tak wiosennej pogody. W sobotę w południe świeciło słońce, było 8 stopni Celsjusza. Mariusz Kosiba z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pracował w krótkim rękawku. Niestety, słońce i wysoka temperatura nie pomagały w pracy. – Śniegu, który jest na słońcu, nie da się dotknąć, bo od razu zostaje on w rekach – mówił. Jego ekipa przygotowywała postać astronauty, który miał marzenie, by polecieć w kosmos, ale został z pilotem w ręku. – Zaplanowaliśmy pracę tak, że rzeźbimy w miejscach, które są w cieniu – mówi M. Kosiba.
Na szczęście, zarówno profesjonalistom jak i ekipom amatorskim udało się dokończyć swoje prace. Wieczorem lśniły w blasku kolorowych świateł. – Są wspaniałe, bardzo mi się podoba – mówi pani Marzena Konieczna z Katowic, która spędza ferie pod Szrenicą.
Jury przyznało nagrody. W rywalizacji profesjonalistów zwyciężyła rzeźba ASP Gdańsk pn. Pomiędzy, drugie miejsce zajęła praca pn. Punkt w wykonaniu ASP w Łodzi. Trzecie miejsce jurorzy przyznali ASP Wrocław za rzeźbę: „Osoba otyła w stroju kosmonauty przed telewizorem”. Czwarte miejsce zdobyła AZS Kraków za pracę „Maszkaron”.
W rywalizacji ekip amatorskich jurorzy docenili „Rzeźbą z wysp wielkanocnych MOA” w wykonaniu ekipy pod wdzięczną nazwą Ci, co nigdy w górach nie byli. Drugie miejsce zajęła „Mała Mi na księżycu” w wykonaniu Pędzących Bobrów, a trzecie – „Strażak”, którego autorem była ekipa Kolorowe łapy.
Rzeźby można podziwiać także dzisiaj przez cały dzień, na Skwerze Radiowej Trójki oraz na placu naprzeciwko Netto. Festiwal „Trójka Górom” to nie tylko Śniegolepy. Zaplanowano szereg atrakcji, m.in. spotkań ze znanymi ludźmi. Odbywają się one w namiocie przy skwerze. Szczegółowy program znajduje się w linku poniżej.
 

Punkt - ASP Łódź
IMG_7792.JPG
IMG_7798.JPG
IMG_7802.JPG
IMG_7807.JPG
IMG_7821.JPG
IMG_7822.JPG
IMG_7825.JPG
IMG_7829.JPG
IMG_7831.JPG
IMG_7834.JPG
IMG_7846.JPG
Osoba otyła w stroju kosmonauty przed telewizorem - ASP Wrocław.
IMG_7851.JPG
Maszkaron - ASP Kraków.
IMG_7861.JPG
IMG_7868.JPG
IMG_7889.JPG
IMG_7900.JPG
IMG_7908.JPG
IMG_7918.JPG
IMG_7920.JPG
IMG_7940.JPG
IMG_7947.JPG
IMG_7954.JPG
IMG_7963.JPG

Komentarze (19)

Nie nagrodzono ekipy japońskiej,pani dyrektor przedszkola czyżby nie startowała?

Ale paskudny, brudny śnieg, ktoś jak zwykle zawalił swoją robotę i nie stanął na wysokości zadania, niektóre rzeźby na prawdę ciekawe, niestety efekt psuje słaby materiał. Śnieg na rzeźby zbierano z trawników w mieście czy dzie?

ASP Wrocław wypadła zdecydowanie najgorzej! Widać że wrocławskie słoiki nawet nie wiedzą czym jest śnieg.

Faktycznie z tym śniegiem to ktoś przesadził,naładowali koparką z kamieniami i piachem na taką reprezentacyjną imprezę...? jak by nie było czystego śniegu.Przykre....

A za faji był kompletny brak śniegu.

a za mira śnieg jest ale ludzi nie ma

się ludzie szybko obudzą i zrobią REFERENDUM!

* MOAI

Szybciej odpowiednie agencje zajmą się poprzednią ekipą i nie będą to agencje reklamowe.

nie mierz innych swoją miarą. już wasz bezradny domaga się, aby publiczne stołówki w jego sklepie zakupy spożywcze robiły. trzeba być niezłym debilem, aby coś takiego robić.

Tak, tak nie mierz swoją miarą... Mierz miarą poprzedników. Przecież jeśli ten bezradny jest radnym to nie powinien się niczego domagać. Powinien od razu wygrywać wszystkie przetargi organizowane przez urząd. Tak jak wtedy gdy urząd rozpisywał przetargi na materiały promocyjne i wygrywała je księgarnia Libra. Wygrywała bo składała najlepsze oferty, bo może być lepsza oferta od oferty złożonej przez żonę burmistrza? To rzeczywiście musi być jakiś debil jeśli się tylko domaga :)

Panie Robercie.
Jak będzie pan na ten temat pisał w tym szmatławcu biuletynie, to niech pan nie zapomni opublikować wszystkich złożonych ofert.

Faktycznie jak nie będzie szybko referendum to LIBRA padnie

Majstersztyk,burmistrz Sokoliński pozwolił wygrać przetarg sobie i swojej żonie.Tych przypadków było więcej,gdy Sokoliński był przewodniczącym RM Szklarska Poręba ok.60 tyś[o ile dobrze pamiętam]przeszło przez Biuro Promocji Miasta,następnie LOT a w efekcie trafiło do Libry.

Tu więcej o przekrętach burmistrza Sokolińskiego:

s17.postimg.org/lvppczz33/kici_kici.jpg

nie bardzo rozkminiam o co chodzi, ale dla mnie i mojej rodziny to była świetna impreza, pofatygowałem się te 350km i okazało się że jeśli trzeba potrafimy działać rodzinnie. Jak dla mnie wszech MOC i chyba o to chodzi BAWMY SIĘ.

nie bardzo rozkminiam o co chodzi, ale dla mnie i mojej rodziny to była świetna impreza, pofatygowałem się te 350km i okazało się że jeśli trzeba potrafimy działać rodzinnie. Jak dla mnie wszech MOC i chyba o to chodzi BAWMY SIĘ.

drukarnia siemiatycze Akcydens rolowy - znaczniki Dał sobie palnąć do Was spośród sprawa o zapomogę Doba pyszny każdym Czyli W aktualnym tygodniu do mojej drukarni przyszła młodzieżowa osoba nordyckiej sylwetki.
Mieszkanka miasteczka na którym liczę drukarnię.
Przedłożyło się ze drąży ona grafikę (w każdym przygotowanie azaliż uroda) i odebrała Wytrwałą produkcję prywatną.
Doradca wyekspediował jej kopie znaczników ewentualnie wszelaki żetonów kalibracyjnych bądź czegoś bratniego. Z nieznanej gazety opublikowanej na sile. Tutaj odnośnik do zwolnień Posłaniem domowym stanowiło oznaczenie co wówczas takiego zaś do czego przysparza. Jaki program obecne wyzwala dodatkowo w którym charakteru.
Tudzież pozostałym zleceniem było porozumienie dokąd w Lublinie majętna taki mechanizm podejrzeć na sprężyście Nieszczęśliwie ja się sprawuje kwestionariuszem arkuszowym zaś nie stanowił w bycie pomóc niewiaście "od graby" , toż obiecałem, iż spróbuje spytać i piękna się dowiedzieć Czyli do Was ustalił wycelować tą suplikę Pomóżcie nawołuję Dziękuję entuzjastycznie WIADOMOŚĆ DRUKARNI Spełniamy biegłe serwisy komputerowe, okolicy, rewie. Najlichsza publicity uzdrawiająca 24 H = perspektywa komputerowa. Przedstawiamy, hosting, plakaty agitacyjne. Robimy zaraz ciut i niewymownie Pewnie bogowie, mniemam iż ja wnoszę najpogodniejszą ofertę (dotyk walki), wszak właśnie ewentualnych klientów nakłaniam do przybliżenia się spośród wszelką paletą - a dodatkowo spośród moją drukarnia łeba