To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złodziej mógł doprowadzić do tragedii

Złodziej mógł doprowadzić do tragedii

Śledczy z Lwówka Śląskiego zatrzymali mieszkańca Wlenia, który ukradł około 1200 metrów kabla telekomunikacji kolejowej. Z tego powodu przez wiele tygodni nie zamykały się szlabany na trasie pociągu Lwówek Śląski – Jelenia Góra.

Mieszkaniec Wlenia wpadł w ręce policjantów kilka dni temu. Śledczy ustalili, że kradł kable od około 2 miesięcy, starty zostały wycenione na blisko 17 tysięcy złotych. Kwota nie jest duża, ale bezmyślność 31-letniego mieszkańca Wlenia mogła doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku tym bardziej, że kiedy jeździł pociąg na trasie z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry na jednym z przejazdów nie zamykały się szlabany.

- Podejrzewany pociął łup na kawałki, a następnie opalił z izolacji, policjanci z lwóweckiej komendy znaleźli miejsce gdzie były opalane przewody. Teraz ustalani są paserzy, którzy kupowali kable – mówi Marek Madeksza, rzecznik lwóweckich policjantów.

31-letni mieszkaniec Wlenia trafił już do policyjnego aresztu, policjanci sprawdzają czy na swoim koncie nie ma innych przestępstw. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (3)

Ileż to ciężkiej pracy trzeba było włożyć w kradzież i obróbkę łupu ! Nie lepiej było zaangażować ten wysiłek w poszukiwanie pracy ?

To nikogo z najbliższej dyżurki PKP nie zainteresował fakt alarmu iż kabel może być uszkodzony i powinni wysłać lokomotywę techniczną by sprawdziła czy wszystko jest OK?