To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielobarwne „Dziedzictwo” Bartosza Zawistowskiego

Wielobarwne „Dziedzictwo” Bartosza Zawistowskiego

W niemalże rodzinnej atmosferze przebiegła promocja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem. Uroczysta prezentacja niewielkiiej formatem, ale bogatej treścią książki – bo tak można najkrócej scharakteryzować tę publikację – zorganizowano 29 maja w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.
 

Rozmowę z autorem błyskotliwie i wielowątkowo poprowadziła redaktorka książki – Sandra Nejranowska. Bartosz Zawistowski opowiadał o swoich inspiracjach i swoich fascynacjach, których plonem jest właśnie nagrodzona książka, której pomysł zrodził się po przypadkowym spotkaniu na spacerze grupki osób - rodziców z kilkunastoletnią córeczką. Owa mała dziewczynka jest pierwowzorem bohaterki „Dziedzictwa” - Basi, z której fantazji wywodzą się bohaterowie tej książki. Sporo tu magii, fantastyki, ale też zupełnie realnych karkonoskich krajobrazów.

„Dziedzictwo” jest kolejnym tytułem z serii „Z Biblioteki Ducha Gór” wydawnictwa Ad Rem, które od lat specjalizuje się w książkach o Karkonoszach i okolicach – o historii, tradycji, przyrodzie i kulturze regionu. To niezwykła idea i zarazem wspaniała i chyba wciąż niedoceniana promocja regionu Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

Promocja w Książnicy Karkonoskiej (2).jpg
Promocja w Książnicy Karkonoskiej (5).jpg
Promocja w Książnicy Karkonoskiej (3).jpg
Z Biblioteki Ducha Gór - Dziedzictwo.jpg

Komentarze (1)

Serdeczne gratulacje dla Autora!