To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielkie święto cyklistów już w ten weekend

Wielkie święto cyklistów już w ten weekend

18. Parada Rowerów to jedno największych wydarzeń wielkiego święta cyklistów, zaplanowanego na najbliższy weekend w Jeleniej Górze. 

Impreza organizowana jest od roku 1999 i ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić na stracie Parady ok. 4000 uczestników. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku wydarzenie przyciągnie jeszcze więcej rowerzystów z całej Polski.
Parada wyrusza 22 września o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, przez Łomnicę, drogę nr 367 i kończy się na ulicy Nowowiejskiej gdzie już o godz. 13.45 wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja Race. Długość trasy wynosi ok 18 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h. Zapisy do Parady przyjmowane będą od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym.
Udział w niej wziąć może każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, czyli poniżej 12 roku życia, muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Dzięki samorządowi Jeleniej Góry dla 1000 uczestników Parady przygotowane zostały okolicznościowe koszulki.
Patronat honorowy nad imprezą objęła Pani Iwona Krawczyk wicemarszałek Dolnego Śląska praz Prezydent Jeleniej Góry Pan Marcin Zawiła.
Szczegółowy program rowerowego święta w Jeleniej Górze w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.  

Parada Rowerów 2018.jpg
Parada Roweró 2018 - trasa.jpg